Αγορά αρσενικο & θηλυκο καναρινι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dimis78
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dimis78

PB New Member
Εγγραφή
12 Αυγ 2014
Μηνύματα
8
Πόλη
Σίνδος
ενδιαφερομαι να για θηλυκο και αρσενικο καναρινη και ειμαι κατοικος θεσσαλονικης και εχω την δυνατοτητα παραλαβης ο ιδιος
 
dimis78 καταρχην καλωσηρθες. :)

Καλο θα ηταν να πεις λιγα πραγματα για τον εαυτο σου, διοτι με το πρωτο μηνυμα να ζητας κατι χωρις κανεις να σε ξερει το κανει ισως λιγο δυσκολο να σε εμπιστευτει καποιος. Γραφεις οτι εχεις κι αλλα πουλια κανρινια κι εξωτικα. Αληθευει; Αν ναι, πως και ζητας κι αλλο ενα ζευγαρι χωρις ιδιατερη προτιμηση ως προς το ειδος;
 
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη.Με λενε δημητρη και ειμαι απο θεσσαλονικη.Ειχα ενα ζευγαρι καναρινια και μια καρδερινα 2,5 χρονια. Απλα τα αγαπω και τα φροντιζω, προσπαθησα ερασιτεχνικα να κανω το ζευγαρι να κανει πουλακια. Προσπαθησαν αλλα απετυχαν. Εχει μια εβδομαδα ο αρσενικος απο το ζευγαρι που εφυγε απο την ζωη και σταναχωρεθηκα, δεν ξερω τι παθε αλλα ξαφικα μεσα σε 48 ωρες απεβιωσε. Σημερα η θυληκια ειναι φουσκωμενη και καθεται ακουνητη στο κλωναρι.φοβαμαι οτι και αυτη ειναι ετοιμη να μου αντιο. Δεν ξερω τι να κανω, για να την σωσω. Ολη μερανυχτα εξω κρυμμενα απο το φως του ηλιου και τον αερα και απο αρπακτικα. Δεν εχω κανενα θεμα με αυτα. τροφη και νερο μερα παραμερα αλλαζω.
 
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη.Με λενε δημητρη και ειμαι απο θεσσαλονικη.Ειχα ενα ζευγαρι καναρινια και μια καρδερινα 2,5 χρονια. Απλα τα αγαπω και τα φροντιζω, προσπαθησα ερασιτεχνικα να κανω το ζευγαρι να κανει πουλακια. Προσπαθησαν αλλα απετυχαν. Εχει μια εβδομαδα ο αρσενικος απο το ζευγαρι που εφυγε απο την ζωη και σταναχωρεθηκα, δεν ξερω τι παθε αλλα ξαφικα μεσα σε 48 ωρες απεβιωσε. Σημερα η θυληκια ειναι φουσκωμενη και καθεται ακουνητη στο κλωναρι.φοβαμαι οτι και αυτη ειναι ετοιμη να μου αντιο. Δεν ξερω τι να κανω, για να την σωσω. Ολη μερανυχτα εξω κρυμμενα απο το φως του ηλιου και τον αερα και απο αρπακτικα. Δεν εχω κανενα θεμα με αυτα. τροφη και νερο μερα παραμερα αλλαζω.

Ανοιξε ενα νεο θεμα στις Ασθένειες Καναρινιών περιγραφοντας ολα τα συμπτωματα λεπτομερως και θα σου δοθουν απαντησεις πιστευω να το βοηθησεις. Εδω ας το κρατησουμε ως αγγελια. 😉
 
Back
Top