Ζητώ να μου χαρίσουν ζητω να μου χαρισουν 1 θηλυκο κοκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fredy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fredy

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
128
Πόλη
Βέροια
Σας παρακαλώ μπορείτε να μου χαρισετε ένα θυληκο κοκατιλ για να ζευγαρώσει με το αρσενικο​
 
Θα πρότεινα να μην βιαστείς.
Πρώτα να "μάθεις" τις ανάγκες του πτηνού σου... και μετά να προσπαθήσεις να φέρεις και δεύτερο πουλί στην παρέα σου.
Για αναπαραγωγή και περισσότερα πτηνά θα έλεγα να το αφήσεις προς το παρόν.

Και εμένα η γνώμη μου είναι να μάθεις όσα πιο πολλά μπορείς και μετά να προχωρήσεις σε αναπαραγωγή.
 
δεν με παρατατε λεω εγω ταχα μου παιζετε τους εξυπνους
 
δεν με παρατατε λεω εγω ταχα μου παιζετε τους εξυπνους

Πρόσεχε πως μιλάς εάν θέλεις να έχουμε καλά ξεμπερδέματα, διότι δεν σε προσέβαλε κανένας ούτε σου επέβαλε κανείς την άποψή του.
 
σοβαρολογεις; νομιζεται οτι ειστε τοσο εξυπνοι ωστε να λετε τον αλλον πως δεν ξερει να χειρηζετε τον παπαγαλο του οκ πες οτι θες
 
σοβαρολογεις; νομιζεται οτι ειστε τοσο εξυπνοι ωστε να λετε τον αλλον πως δεν ξερει να χειρηζετε τον παπαγαλο του οκ πες οτι θες

Κανείς δεν σου είπε τίποτα τέτοιο. Αν εσύ πιάνεις υπονοούμενα που δεν υπάρχουν είναι δικό σου πρόβλημα. Επόμενο οφ τόπικ μήνυμα σου θα στο διαγράψω.
 
κανε οτι θες δεν με πιραζει αν αυτο σε ευχαριστειει τι σημενει λεω ενα πραγμα και ολοι με απαντατε : fredy δεν εισε ετοιμος για να αγορασεις κι αλλο πουλι λες κι εσεις ειστε οκ
 
Δεν χρειάζεται να πιέζουμε καταστάσεις.
Τις απόψεις μας καταθέτουμε στη συζήτηση.
Κανείς μας δεν ισχυρίζεται πως αυτά που γράφει είναι απαραίτητα και σωστά...
Όταν όμως πολλοί μαζί έχουν την ίδια γνώμη... όσο και να μην αρέσει... χρειάζεται τουλάχιστο προσοχή.
Το τι θα κάνεις είναι δικό σου θέμα και δικαίωμα...
Το τι θα γράψουμε... δικό μας θέμα και δικαίωμα....
Αν διαβάσεις από την αρχή τα μηνύματα... Θα δεις πως κανείς από εμάς δεν χρησιμοποίησε τη δική σου "αγένεια".
 
ετσι μην περιμενεις παντως και πολλους να τρεξουν να σου χαρισουν οτιδηποτε...
εισαι νεο μελος πως ο αλλος θα σου εμπιστευτει το παπαγαλο του χωρις να ξερει τιποτα για τις συνθηκες διαβιωσης και το κλουβι του ζευγαριού ωστε να ειναι βεβαιος οτι θα ειναι οκ?
μια φωτο με το μελλοντικο κλουβι του ζευγαριου και λιγα λογια για τις συνθηκες που θα ζουν θα βοηθουσε πιο πολυ απο τη ζητηση απλα για να ζευγαρωσεις το αρσενικο σου
 
Back
Top