Αναπαραγωγή θανατος θυληκων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης τονυ
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

τονυ

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
276
Πόλη
Κερατσίνι
γεια σας παιδια αλλα οσο καλα ξεκινησε η σεζον τοσο ασχημα παει γιατι 2 απο τις καλες μανες οταν εφτασαν τα πρωτα μωρα σε ηλικια 20 περιπου ημερον και ξεκινουσαν φωλιες για 2 γεννα εντελως ξαφνικά φουσκωναν και μεσα σε λιγες ωρες τις εχασα και σημερα ειδα και μια ακομα να εχει τα ιδια παω να τρελαθω
 
Γιατρό επειγόντως
Οτι και να σου πούμε θα είναι λάθος
Δεν ξέρουμε χώρο, διατροφή κτλ
Τρέχα γρήγορα
 
οταν ψωφησε η πρωτη ειπα μηπως ειχε γυρισει το αυγο στην 2 εβαλα και λιγο λαδι αλλα δεν ξερω παντως και οι 2 ηταν φουσκωμενες απο πισω τα πουλια τρωνε το ιδιο φαει γιατι εχω παρει τσουβαλι ειναι μεσα σε δωματιο μονα τους
 
Αντώνη η γνώμη είναι να πάρεις την τρίτη κανάρα που είναι φουσκωμένη και να πάς να την δεί κάποιος ειδικός.
Μπωρεί να είναι κάτι σοβαρό και να έχεις και άλλες απώλειες.
Το τσουβάλι απο πότε το έχεις;
 
Ημερομηνία λήξης;
Ηταν καλά σφραγισμένο;
Ολα αυτά είναι εικασίες βέβαια;
Πρέπει να πας στο γιατρό
 
με το φαι ειναι ολα οκ αυριο θα παω στον γιατρο γιατι δεν θα αντεξω και αλλη απωλεια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον
 
Ο γρηγορος θανατος, δηλ λιγες ωρες μετα απο τα πρωτα συμπτωματα ασθενειας, απο την προσωπικη μου πειρα παραπεμπει σε διατροφικο προβλημα και οχι καποια ασθενεια. Παρε τα νεκρα πουλια για νεκροψια και το ασθενες για εξεταση αμεσα
 
καλημερα παιδια το 1 πουλακι που πηγα σε κτηνιατρο μου ειπε οτι ειχε κολλημενο αυγο και κατα τα αλλα ηταν μια χαρα τουλαχιστον δεν εχω καποια ασθενεια στα πουλια η δηλητηριαση κατι ειναι και αυτο
 
τονυ καλημερα.λυπαμε για την 1 καναρα σου. Καλα εκανες οπως σε ειπανε και οι αλλοι να πας αμεσως στο γιατρο. Τωρα σου ευχομαι να μην εχεις αλλες απωλειες και να εχεις μοναχα αναπαραγωγες:D
 
Λυπάμαι Αντώνη, μεγάλο πρόβλημα με το κόλλημα του αυγού, πάντως υπαρχουν κάποιες πληροφορίες για την αποφυγή του σε κάποια ποστ του φόρουμ ώστε να είμαστε ενημερωμένοι αλλα και έτοιμοι σε περίπτωση που μας τύχει κατι τέτοιο
 
Back
Top