Αγορά θηλυκό μαλινουα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης magdaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

magdaki

PB New Member
Εγγραφή
26 Ιαν 2015
Μηνύματα
177
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Αν κάποιου του περισσεύει ένα θηλυκό μαλινουα ζητω να το αγοράσω καθώς σήμερα ένα δικό μου πέθανε από δυστοκία..
 
Και εγώ.. 4 μέρες το είχα στο δωμάτιο μπροστά στο καλοριφέρ του έβαζα λάδι από πίσω και ασβέστιο στο στόμα αλλά τίποτα.
 
Πολύ λυπάμαι για την απώλεια σου αλλά κι να αγοραζες καινούργιο πουλάκι θα το έβαζες μαζί με τα δικά σου χωρίς καραντίνα; Δεν το προτείνω...
 
Μακαρι ν βρεις πουλακι και λυπαμαι για την απωλεια.. Αλλα πως θα σου πουλησει καπιος καναρινι οταν εχασες ηδη ενα απο δικη σου αμελεια;
 
Αλλα πως θα σου πουλησει καπιος καναρινι οταν εχασες ηδη ενα απο δικη σου αμελεια;
Παναγιώτη μου, η δυστοκία μπορεί να συμβεί και χωρίς δική μας αμέλεια, δεν είναι τόσο προβλέψιμη, μην είμαστε τόσο αυστηροί 😎
 
δηλαδη εσυ δεν εχεις χασει ποτε πουλι απο δυστοκια ή αλλη αρρωστια; τι ειναι αυτα που λες... ιδιως οταν εχεις 20 ζευγαρια οπως εχω εγω ολο και καποια απωλεια εχεις... και δεν γραφω να μου χαρισει αλλα να μου πουλησει αρα δεν μιλαμε για εμπιστοσυνη αλλα για "εμποριο"
 
Απο δυστοκια μια φορα λογο αμελειας ειχα αρκετα παραπανω απο 20 ζευγάρια. Αλλα τα ελατωσσα λογω εκτροφικου στόχου.. Οποτε λες οτι αο την στιγμη που μιλανε για εμπόριο. Ολα τα αλλα τα ισοπεδώνουμε... Συγνώμη αλλα ισως εγω να ειμαι λιγο αδυναμος στην λογική... Δεν θα πω περετερο καλη τυχη στην αναζητηση σου...
 
στη δικια μου περιπτωση δεν νομιζω να ηταν αμελεια αφου τα παντα τα παρεχω οσι μπορω σωστα... Τουλαχιστον απο οτι διαβαζω
 
στη δικια μου περιπτωση δεν νομιζω να ηταν αμελεια αφου τα παντα τα παρεχω οσι μπορω σωστα... Τουλαχιστον απο οτι διαβαζω
Θα αισθανθείς καλύτερα αν σου πω πως έχασα κι εγώ πουλί από έλλειψη ασβεστίου;
Δε χρειάζονται αφορισμοί, ούτε καταμερισμός ευθυνών από τρίτους... Αναγνωρίζει ο καθένας μόνος του τα λάθη του... και φροντίζει να μην επαναληφθούν. Δυστυχώς έτσι είναι... έτσι θα πρέπει να είναι.
 
Εδώ ζητείται ένα πουλάκι για αγορά.
Δεν θα γίνουμε ελεγκτές της συνείδησης κανενός. Παρακαλώ σεβαστείτε ότι είναι και ένα θέμα που δεν κλειδώνει και να παραμείνουμε εντός θεματολογίας.
 
Και εγώ έχασα το καναρίνι μου από αμέλεια. Μου το έφαγε αρπακτικό. Εγώ έφταιγα. Όταν χτυπάει ασθένεια δεν νομίζω να φταίει πάντα αυτός που το φροντίζει. Στην περίπτωση της Μάγδας αν το φρόντισε γιατί να την κατηγορήσει κανείς; Απλά κάποιες φορές είμαστε άτυχοι.
 
Μάγδα, σου στέλνω pm ... Να του πεις ότι παίρνεις εκ μέρους μου.Αν έχει θα σου δώσει η θα σε κατευθύνει. Έβγαζε πρωταθλητές.
 
Εμάς δεν μας έκανες τίποτα συστάσεις για Timbrado εκτροφέα ρε φίλε. Γιατί έτσι; 😛
 
Είσαι σίγουρος;.. Σου συστήσαμε τον πιο προχώ.. (για να μην πω τον καλύτερο) σύλλογο.. Κι όταν με ρώτησες για τον εκτροφέα, σου είπα πάρε ανεπιφύλακτα.. Παραπονιάρη!
 
Για τον σύλλογο δεν θυμάμαι. Για τον εκτροφέα όντως μου είπες να πάρω σίγουρα. Γιαυτό και όταν πήγα είχα μαζί μου κλουβί :). Και επειδή όντως ο άνθρωπος ήτανε πολύ καλοσυνάτος γράφτηκα και εγώ στο σύλλογο. Είμαι ΕΛΙΤαράς και εγώ 😉
 
Back
Top