Αναπαραγωγή και πολυ ζαμανφου ο σκουφατος ουτε να την κοιταξει θελει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης chit21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

chit21

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
41
Πόλη
Γλυφάδα
Καλησπερα και παλι. Πριν λιγο καιρο πηρα και μια θηλυκια για τον αλλο μου τον αρσενικο τον σκουφατο. εχω ηδη ενα ζευγαρι στην προετοιμασια (με την θηλυκια ψιλοασυγκινητη) και ειπα να φερω ενα κοριτσακι για τον σκουφατο μου, αλλα ρε παιδια πολυ βαρυς ο τυπος. η καναρα ειναι πυρωμενη η κοιλιτσα της ειναι πρησμενη θα ελεγα, τους κανω κι αυτους προετοιμασια απο προχθες αλλα αυτος τιποτα.
Ξερω τι θα μου πειτε υπομονη... Κι εγω αυτο κανω αλλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.
παντως ειναι ειρωνικο να εχω δυο ζευγαρια που στο καθενα αντιστοιχα να υπαρχει ενας αρσενικος φουντωμενος και στο αλλο η θυληκια.
να σας ρωτησω και κατι με την ευκαιρια;
στο ζευγαρι με τον αρσενικο φουντωμενο αυτος κελαηδουσε τις πρωτες δυο μερες αλλα εδω και δυο μερες οχι και πολλα πολλα. Παντως συνεχιζει να ειναι υπερκινητικος και η θυληκια του μονο καθεται να τον κοιταει χωρις να του εχει δωσει ενα φιλακι ακομα... Τι να πω θα περιμενω ετσι πρεπει...
και κατι ακομα γιατι μ'αρεσει να σας τα λεω...χθες ειπα να κοιμηθω νωρις κατα τις 2230 αλλα ειπα να ριξω πρωτα μια τελευταια ματια στο σαιτ. εφτασα λοιπον να διαβαζω ανελιπως τις ενοτητες και τα θεματα αλλα εκει που κολλησα τελειως ηταν στα διαφορα βιντεακια you tube που υπαρχουν στο σαιτ(γιαβρακια, ταισμα νεοσσων, τιτιβισματα, γεννητουρια...) εννιωσα απεριγραπτα ωραια βλεποντας τα...
με αποτελεσμα να εχω επηρεαστει τοσο συν την προσμονη μου στο να πετυχω μια καλη αναπαραγωγη που ειδα ονειρο οτι τα δικα μου ειχαν γεννησει δυο υγιεστατα μικρα... (αν και ειμαι προηπτικος με τα ονειρα δεν ανοιγω με τιποτα τον ονειροκριτη) i pray...and i wait to see that dream comes true
τελικα γλυκοκοιμηθηκα στις 0130...
 
chit21 είπε:
χθες ειπα να κοιμηθω νωρις κατα τις 2230 αλλα ειπα να ριξω πρωτα μια τελευταια ματια στο σαιτ. εφτασα λοιπον να διαβαζω ανελιπως τις ενοτητες και τα θεματα αλλα εκει που κολλησα τελειως ηταν στα διαφορα βιντεακια you tube που υπαρχουν στο σαιτ(γιαβρακια, ταισμα νεοσσων, τιτιβισματα, γεννητουρια...) εννιωσα απεριγραπτα ωραια βλεποντας τα...
Να, αυτό σου έκανε τη ζημιά και προσπάθειες τώρα να τα κουρδίσεις. :D Σε κάθε σου φράση λες "το ξέρω χρειάζεται υπομονή" αλλά το λες μονάχα για να το ακούς αφού μόνο υπομονή δεν φαίνεται να κάνεις :)
στο ζευγαρι με τον αρσενικο φουντωμενο αυτος κελαηδουσε τις πρωτες δυο μερες αλλα εδω και δυο μερες οχι και πολλα πολλα. Παντως συνεχιζει να ειναι υπερκινητικος και η θυληκια του μονο καθεται να τον κοιταει χωρις να του εχει δωσει ενα φιλακι ακομα... Τι να πω θα περιμενω ετσι πρεπει...
Ακόμη και από τον Κορυδαλλό (από μέσα) να έβγαινε ο "φουντωμένος" θα ήθελε και κανα δύο μέρες να την κοιτάξει πρώτα. Οι περισσότεροι κάνουμε γύρω στον ένα μήνα προετοιμασία στα καναρίνια μας και αν μετά το τέλος του μήνα δε ζευγαρώσουν λέμε δεν πειράζει, αργότερα.

Υπομονή! Όχι να το λες όμως, να το κάνεις :)
 
Back
Top