Φροντίδα λουγαρακι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kbibikos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kbibikos

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
127
Πόλη
Αιγάλεω
καλησπέρα φίλοι μου, να ρωτήσω κάτι, το λουγαράκι που είναι καλύτερα να μπει, σε ένα κραχτόκλουβο ή σε ενα κανονικό κλουβάκι 40χ25χ35 ύψος;
 
Κώστα, τα κραχτόκλουβα είναι μόνο για μεταφορά πουλιών.
Επ ουδενί για μόνιμη διαβίωση.
Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να ταλαιπωρήσεις το λουγαράκι.
Το λούγαρο ημερεύει πολύ εύκολα, βάλτο σε ένα κλουβί κανονικό
& σε 2 μήνες θα είναι "άνθρωπος".
Όχι καναβούρι, τα λούγαρα παχαίνουν πολύ εύκολα.
Σα συμπλήρωμα, τρώνε ιδιαίτερα τα αποξηραμένα σύκα.
 
οπως ειπε και ο χαρης σε κανονικο κλουβι. εχω ενα λουγαρο 3μηνες ολα τα λεφτα που λενε
 
Σε κανονικο κλουβι οπως ειπαν και τα γιαννιωτακια πιο πριν... Τροφη για αγρια... Και καναβουρι λιγο και ''ψιλο'' θα διαπιστωσεις και μονος πως λογο ανατομιας(μικρο ραμφος) εχει μια δυσκολια με τους μεγαλους -χοντρους σπορους. Με υπομονη και με ηρεμια θα το καταφερεις να τρωει απο το χερι σου. Να το χαιρεσαι...
(ναι βρε ακομη να το ξεπερασω... φαινεται ε 😉
 
Καλυτερα να το βαλεις σε ενα κανονικο κλουβι οπως σου συνισταει ο Χαρης. Εγω αυτο θα εκανα.
 
καλησπερα σας. Το λουγαρο κανει κατι σαν σφυριγμα και ενα κζζζζζζζ γι'αυτο το λενε και ζιζικι. Να το χερεσαι
 
αυτο ειναι το σφυριγμα που ελεγα το κζζζζζ το κανει οταν χαιρεται.συνηθως το κανει οταν το βγαζω στην ταρατσα μου
 
ευχαριστω πολυ ολους τους φιλους για τις χρησιμες πληροφοριες που μου εδωσαν
 
αυτο ειναι το σφυριγμα που ελεγα το κζζζζζ το κανει οταν χαιρεται.συνηθως το κανει οταν το βγαζω στην ταρατσα μου
Συντοπίτη, μακάρι να μπορούσα να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό σου!
Να χαρώ σα το... λούγαρό σου!
Αυτό το κζζζζ που μου 'χει... Τινάξει το νευρικό μου σύστημα!
& τις φωνές των μούλων!
Εδώ & κανά μήνα έχω ένα ζευγάρι θεόχοντρα λούγαρα ενός φίλου-υποτίθεται για ζευγάρωμα.
Είχα αρκετά χρόνια να κρατήσω λούγαρο & ξεσυνήθισα!
 
Συντοπίτη, μακάρι να μπορούσα να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό σου!
Να χαρώ σα το... λούγαρό σου!
Αυτό το κζζζζ που μου 'χει... Τινάξει το νευρικό μου σύστημα!
Εγώ πάλι, ήθελα όσο τίποτα ένα ζευγάρι λουγαράκια για ζευγάρωμα και έμεινα με τον αρσενικό...
 
Back
Top