Γενικά μια καρδερινα απ ολα παρακαλω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης g-kiss
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

g-kiss

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
189
Πόλη
Κως
Την περασμενη Παρασκευη φιλοι μου πηγα σε μια ταβερνα, στην εισοδο αυτης υπηρχαν δυο κλουβακια, στο πρωτο μια καρδερινα και στο δευτερο ενα καναρινι( τα προσεξα αλλα δεν εδωσα βαση γιατι ενταξει ειμαι φιλος ολου του ζωικου βασιλειου αλλα εκεινη την ωρα ειχα και στομαχι με αγριες προδιαθεσεις και επρεπε να αφησω την αισθηση της οσφρησης να με οδηγησει στην τροφη). Αφου τελειωσε που λετε το ελαφρυ μας γευμα πηγα απο περιεργεια να μελετησω τα πουλακια. Ενα ωραιο καναρινι και μια θηλυκη καρδερινα. Πιανω κουβεντα με τον ταβερνιαρη και μου λεει πως την ειχε για να βγαλει μουλους με καναρινα αλλα τζιφος η δουλεια. Του εξηγησα πως το πουλι ειναι θηλυκο και για αυτο δεν εκανε τιποτε με την καναρινα. Συμφωνησαμε να του παρω ενα αρσενικο καναρινι και να μου δωσει την καρδερινα. Πρωι πρωι σημερα πηρα ενα καναρινι απ`το πετ σοπ της γειτονιας μου και του το πηγα, παρελαβα την ταβερνιαρισσα και τωρα ο μικρος καρδερινος μου δεν θα ειναι πια μονος. Προσεχως φωτο και απο τα δυο ζευγαρια μου. ΥΓ. Με που την πηγα σπιτι μπανακι, παρασιτοκτονο, βιταμινη στο νερο, μουσκεμενοι σποροι και ηλιος. Μονο κλουβακι μεχρι να βεβαιωθω πως δεν εχει κατι και μετα προξενιο.
 
να την χαιρεσε αντε με το καλο να σου κανει μικρα καρδερινακια. (τσιτσιβακια)
 
  • Like
Αντιδράσεις: g-kiss
Φιλε Αρη εγω την πηρα για να φτιαχνει κανενα φαγητο στο σπιτι. Μακαρι να τανε παπαγαλος να μαθει απ`εξω καμια συνταγη.
 
Νικο κανει καλα μεζεκλικια η καρδερινο_ταβερνιαρισα σου;:D να σου ζησει και με το καλο να σου φερει απογονους!
 
  • Like
Αντιδράσεις: g-kiss
Mπράβο! Να σου ζήσει! Ελπίζω να έκανες πετυχημένη ανταλλαγή και σύντομα μετά απο το διάστημα της απομόνωσης, να πετύχει το προξενιό και να απολαύσεις και τους απογόνους του ζεύγους!
 
  • Like
Αντιδράσεις: g-kiss
Back
Top