Αναπαραγωγή να και η καναρα μου που κλωσαει

Αχ, ειναι κουκλιτσα, να σου ζησει.
Με το καλο τα αυγα.
 
Φίλε Γιώργο είναι πολύ όμορφη. Ομως νομίζω πως η φωλιά δεν έχει αρκετό νήμα. Μήπως χρειαζόταν περισσότερο;
 
δεν το ηξερα αυτο εγω νομιζα οτι χειαζεται ενα μονο κουτακι... Και το διαβασα σημερα το πρωι εδω μεσα οτι μπορει να χρειαστει και παραπανω αλλα με προλαβε η καναρα γιατι εκανε το πρωτο αυγο...
 
Φίλε Γιώργο δεν είναι αργά πάρε και άλλο νήμα βάλε το μέσα στην φωλιά και με μία κανονική λάμπα στρώσε την φωλιά με περισσότερο νήμακαι η θυληκιά θα πάεικαι θα είναι και καλύτερα. Τα αυγά ενοείτε θα τα βγάλεις από μέσα για λίγο με προσοχή και θα τα ξαναβάλεις πάλι μετά και όλα θα είναι οκ.
 
ευχαριστω για τις συμβουλες που μου δινεται... Θα το κανω αν ειναι για το καλο τους... Τελικα εκανα την σωστοτερη κινηση που γραφτηκα εδω μεσα... Ειστε ολοι παρα πολυ καλοι...
 
Με το καλό Γιώργο. (Βγάλε την τιμή με τρόπο απο την φωλιά :D)
Φιλικά
 
Δε ξέρω γιατί αλλά όλα τα πουλάκια όταν κλωσάν είναι πολύ όμορφα, καθισμένα ήσυχα και υπομονετικά πάνω στα αυγά! Να την χαίρεσαι την κούκλα Γιώργο και με το καλό να βγουν τα μικρά καναρινάκια!
 
Γιώργο να στρέψεις την φωλιά 180 μοίρες
έτσι ώστε το πλαστικό "κούμπωμα" που φένεται
εμπρός να πάει και να πιαστεί στα πίσω σύρματα.
Θα έχει μεγαλύτερη σταθερότητα η φωλιά και δεν
θα εξέχει σαν εμπόδιο κάθε φορά που θα βγαίνει
η κανάρα απο την φωλιά.
- Εχει δακτυλίδι η κανάρα σου;
 
αυτην την καναρα μου την εδωσε ενας φιλος μου και δεν ειχε, σε ποια ηλικια βαζεις στα καναρινια δαχτυλιδια;
 
Από 5 μέχρι 7 ημερών

Edit:
Πω πω συγχρονισμός! 😛
 
Back
Top