Γενικά ο Ορφέας η Ευρυδίκη και το μπουλούκι σίρκουλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης smilenick
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

smilenick

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαϊ 2014
Μηνύματα
153
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ο Ορφέας η Ευρυδίκη

314.webp

μειναμε μονοι με το μπαμπα μου
240.webp
ωσπου μια μερα εμφανισθηκε ενα πανεμορφο πλασμα στο κλουβι
110.webp
ηταν η ωραια... Με θαμπωσε

140.webp

την πλησιασα ντροπαλα αλλα πριν προλαβω να της μιλησω...

153.webp
μια αλλη νεραιδα μου ταρακουνησε το μυαλο ηταν η κατινα
278.webp
ντιβα παρδαλη και πολυλογου

δεν ξερω πλεον ποια να διαλεξω... η συνεχεια την Ανοιξη
 
Το ένα πιο όμορφο από το άλλο, να τα χαίρεσαι!
 
😀 ωραίες οι νεράιδες σου αλλά και τα παλικάρια σου! 😉 να τα χαίρεσαι όλα τους!
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
τα πρωτα μου τριανταφυλλακια
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
τα πρωτα μου τριανταφυλακια
Χρήστο μου να τα χαίρεσαι! Πολύ όμορφο ζευγάρι και πολύ όμορφα μικρά! Αλλά πως από δύο μωζαίκ βγήκαν δύο πορτοκαλί μωράκια; 😛
 
Χρήστο μου να τα χαίρεσαι! Πολύ όμορφο ζευγάρι και πολύ όμορφα μικρά! Αλλά πως από δύο μωζαίκ βγήκαν δύο πορτοκαλί μωράκια; 😛
🙂ετσι ειναι αυτα στη αρχη μετα τη πρωτη αλλαγη φτερωματος μεταμορφωνονται μετα τις 45 με 50 μερες αρχιζουν και οι βαφες😳 τα δυσκολα 😕
 
🙂ετσι ειναι αυτα στη αρχη μετα τη πρωτη αλλαγη φτερωματος μεταμορφωνονται μετα τις 45 με 50 μερες αρχιζουν και οι βαφες😳 τα δυσκολα 😕
Όντως; Δεν το ήξερα! Δηλαδή χωρίς χρωστικές μένουν πορτοκαλί; 😕
 
Όντως; Δεν το ήξερα! Δηλαδή χωρίς χρωστικές μένουν πορτοκαλί; 😕
ασπρα γινονται παλι απλα το κοκκινο τους ειναι ατονο και πορτοκαλιζει ενω ο στοχος ειναι κοκκινο... αν δε θελεις τις χρωστικες δε ειναι απαραιτητες και μια καλη κοκκινη πατε σε καλυπτει στη πτερόροια αν θελεις ομως να ανεβασεις τα στανταρ της ρατσας επιβαλεται μια χρωστικη
 
ασπρα γινονται παλι απλα το κοκκινο τους ειναι ατονο και πορτοκαλιζει ενω ο στοχος ειναι κοκκινο
Η χρωστικές είναι επικουρικές της βαφής... Τα καλά χρώματα όμως προέρχονται από καλά γενετικά δεδομένα από τους γεννήτορες και όχι μόνο από τη βαφή.
ετσι ειναι αλλα και ενα καλο γενετικα πουλι αβαφο; Εχω ενα αρσενικο του 14 απο γονείς γραμμής αρσενικών ατονο γιατι ο φιλος που μου το εδωσε τα χε αβαφα ενω οι γονείς οι οποιοι ειναι ιταλικα πουλια απο εκτροφεα ειναι κατακοκκινοι με υπεροχο κοντραστ λευκου κοκκινου
 
Back
Top