Γενικά ποτε λεμε τελειος φωνητικα φλωρος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης calvo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

calvo

PB Member
Εγγραφή
20 Νοε 2007
Μηνύματα
151
Πόλη
Θεσσαλονίκη
γεια σας παιδια ειχαμε καιρο να τα πουμε λογο φορτω εργασιας. Εχω 4 φλωρια και θελω να μου πειτε ποτε ενας φλωρος ειναι τελειος φωνητικα. Δηλαδη να μπιζαρει, να κανει δυνατο και μακρη μακαρα και να τραγουδαει καλα.χρειαζεται εκπαιδευση,τα εχει απο μονο του το πουλι, τι ακριβως συμβαινει και πως θα τα καταφερω;
 
Ένας φλώρος είναι τέλειος φωνητικά...
Όταν είναι ποιοτικός άλλο ποιότητα και άλλο ποσότητα
 
Μηπως μπορεις να γινεις ποιο σαφης με την ποιοτητα και την ποσοτητα;(δηλαδη τραγουδαει εντεχνο;και οχι εμπορικα-σκυλε 😉
 
φλωρος και σκυλε ρε sophia. Αυτοι μονο μεγαρο μουσικης πανε
 
Συνήθως είναι κάποια στανταρ κριτηρια αλλα πολλοι εχουν και δικα τους και δεν τους πειραζει οσο αφορα το ειδος πρεπει να κανει καποιες φωνες να μην ξεκιναει με" Τ " να εχει χοντι φωνη να μην τσιριζει ειναι παρα πολλα και να τα ονομασω δεν θα τα καταλάβετε περισσότερο εμπειρικά, τα αγριοπουλια κυριως
Δεν έχουν στανταρ φωνές το κάθε πουλί είναι μοναδικό χρειάζεται όμως πολύ μεγάλη εμπειρία για να μπορέσεις να κρίνεις ένα φλώρο. Οσο για την ποσοτητα οτι ειναι ποσοτικο δεν είναι πάντα και ποιοτηκο, μακαρι να υπάρχουν και τα δυο αλλά πολύ δύσκολα.
 
Συνήθως είναι κάποια στανταρ κριτηρια αλλα πολλοι εχουν και δικα τους και δεν τους πειραζει οσο αφορα το ειδος πρεπει να κανει καποιες φωνες να μην ξεκιναει με" Τ " να εχει χοντι φωνη να μην τσιριζει ειναι παρα πολλα και να τα ονομασω δεν θα τα καταλάβετε περισσότερο εμπειρικά, τα αγριοπουλια κυριως
Δεν έχουν στανταρ φωνές το κάθε πουλί είναι μοναδικό χρειάζεται όμως πολύ μεγάλη εμπειρία για να μπορέσεις να κρίνεις ένα φλώρο. Οσο για την ποσοτητα οτι ειναι ποσοτικο δεν είναι πάντα και ποιοτηκο, μακαρι να υπάρχουν και τα δυο αλλά πολύ δύσκολα.

εχει φλωρια που ειναι καλυτερα και απο μαλινουα πολλες φορες. το προβλημα ειναι οτι τις πολλες φωνες τισ κανουν τοσο μαλακα που πρεπει να εισαι διπλα για να ακους. αλλα πρεπει να ειναι πουλι που δεν ενοχλειται απο ανθρωπους και δεν σταματαει. στα 45 χρονια που εχω φλωρους, 3 τετοια πουλια μου ετυχαν μονο
 
Back
Top