Γενικά το lovebird...και εγω=φιλοι καλοι!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης epo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

epo

PB Member
Εγγραφή
3 Μαϊ 2007
Μηνύματα
720
πριν απο 3 εβδομαδες που το αγορασα φιλοι μου, δεν νομιζα ποτε οτι θα το ακουμπησω!

σημερα εχει γινει πολυ πιο ηρεμο!

φιλε νασο τελικα ειχες δικιο...1 Lovebird δενεται πιο γρηγορα με ανθρωπο!

georgina...TO αρθρο σου για τα Lovebirds με ωθησε να το αγορασω! Ειλικριναthanks! Προκειται για υπεροχα πουλια!

σε λιγο καιρο θα αναζητησω κ το ταιρι του!
μαλλον πρεπει να ειναι αρσενικο!
 

Συνημμένα

  • P2210103.webp
    P2210103.webp
    10,4 KB · Προβολές: 148
  • Like
Αντιδράσεις: ΙΟΑ
Μπράβο Γιώργο! Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ ! Να προσέχεις το φιλαράκι σου γιατί όπως είπε και ο Μικρός Πρίγκηπας: είσαι υπεύθηνος για το πουλάκι που εξημέρωσες!
 
Να το χαίρεσαι Γιώργο και σύντομα διπλό :)
 
ωραιος!
ειδες που ανισυχουσες;αμα υπαρχει θεληση ολα γινονται!

και οταν παρεις και αλλο ξανα απο την αρχη αυτα που εκανες για αυτο!
απλα τωρα θα βοηθαει και αυτο την κατασταση που δε θα σε φοβαται και θα ηρεμει και το αλλο βλεποντας το.

απο εκει που θα το παρεις κοιτα να εχει πολλα και συμφωνησε με τον μαγαζατορα οτι αμα δεν ταιριαξουν με το δικο σου να του το γυρισεις και να παρεις αλλο.
δεν πιανει παντα αλλα εγω το εχω συμφωνησει με πολλους.στην αρχη σου κανουν τουσ δυσκολους αλλα αμα δουν οτι αμα δε συμφωνησετε σε αυτο οτι δεν θα παρεις τελικα μετα υποκυπτουν.
εσυ ξεκινα με το εξης, γεια σας θελω ενα λοβεβιρδ αλλα επειδη εχω ενα ηδη δεν ξερω αν θα ταιριαξουν! Αν δεν, μπορω να το φερω το πολυ σε μια βδομαδα και να παρω αλλο;

αμα δε συμφωνησετε μην το παρεις γιατι αμα δεν ταιριαξουν τι θα το κανεις μετα;και δε λεει να ειναι μεσα στο ιδιο κλουβι και να τσακωνοναι συνεχεια. Και εσενα θα σου σπανε τα νευρα και αυτα δε θα ζουν καλα, οπωτε βασικο αυτο αυτο που σου λεω!
 
Μπραβο Γιωργο, να το χαιρεσαι!
:)Με το καλο να του παρεις παρεα, γινει ζευγαρακι!
 
μπραβο τα πηγες πολυ καλα στο να εξημερωσεις το ομορφο αυτο Lovebird τωρα σου ευχομε να καταφερεις να βγαλεις και απογονους απο το πουλακι σου.
 
μπραβο αντε με το καλο και το ταιρι του, με αυτα που βλεπω στο τελος θα παρω και εγω Lovebird
 
ευχαριστω ολους σας παιδια!

οταν θα ερθει η ωρα του ζευγους παλι θα χρειαστω τις πολυτιμες συμβουλες σας!

ps.georgina...η παραπομπη στον Μικρο Πριγκηπα..ηταν ''ολα τα λεφτα''...
μεγαλο πραγμα τελικα το ''ημερωμα'', οπως ειπε κ η αλεπου!
 
mpravooo! Εμενα τα πουλάκια μου ακομα να τα καταφερω να τα εξημερώσω! Με φοβουνται! ΑΚΟΜα!
 
συγχαρητηρια. Πολυ καλη δουλεια. ελπιζω να καταφερω κι εγω να εξημερωσω τη ροζελλα μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
να σου ζησει δωροθεα... Το αρσενικο σου τι χρωμα ειναι;
 
Back
Top