Γενικά ψώνια

ShadyLady

PB Known Member
Εγγραφή
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.812
να παιδιά και τα καλούδια της παπαγαλίνας μου.
δυστυχώς οι δωτο δεν έχουν καλή ανάλυση.
 

Συνημμένα

  • papagalina1.webp
    papagalina1.webp
    30,5 KB · Προβολές: 90
  • papagalina2.webp
    papagalina2.webp
    36,1 KB · Προβολές: 85
  • papagalina3.webp
    papagalina3.webp
    99,3 KB · Προβολές: 95
  • papagalina4.webp
    papagalina4.webp
    77 KB · Προβολές: 85
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
teo2 το πρώτο είναι ιώδιο. Δίνει ενέργεια στο πουλί που το τρώει.
Ανέστη ναι της έδωσα μόνο το ένα παιχνίδι για να μην τα βαρεθεί όλα.
της έβαλα επίσης ένα μακρόστενο πραγματάκι που πάνω του είναι κολλημένα σποράκια, κομματια μήλου, πορτοκαλιού και άλλων φρούτων. επίσης αυτό περιέχει και μέλι.
 
Έχω διαβάσει κάπου ότι το ιώδιο είναι απαραίτητο στους παπαγάλους καθημερινά, αληθεύει; Ωραια Αναστασία! Και γω θέλω να κάνω ψώνια για τα πουλάκια μου (κυρίως παιχνίδια)αλλά δεν ξέρω που μπορώ να βρω...
 
δεν έχω ακούσει ότι είναι απαραίτητο καθημερινά.
παιχνίδια πουλάνε τα πετσοπ.
 
zxvt moy aresei poly i foto s!


αν πάω σε πετσοπ και ζητήσω ιώδιο θα μ δώσουν αυτο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: zxvt
theodosia σίγουρα θα έχει και στα πετσοπ.
 
είναι σαν την καρδούλα ασβέστη. μόνο το σχήμα αλλάζει.
 
Το αυγο, οι φραουλες και το κοκκαλο σουπιας αν θυμαμαι καλα περιεχουν ιωδιο. Το ιωδιο ειναι ιχνοστοιχειο και δεν χρειαζονται μεγαλες ποσοτητες. Προσοχη λοιπον στην υπερδοσολογια...
 
Ναι, Ανέστη δεν έχω κανένα πρόβλημα θα ήθελα και από e-shop. Έχω κάποια υπ' όψιν μου που προτάθηκαν σε άλλο θέμα αλλά δυστυχώς δεν έχουν παιχνίδια και αυτό που είδα να έχει απ' ότι διάβασα προμηθεύει μόνο καταστήματα. Αν έχεις κάτι να προτείνεις... Ευχαρίστως...
 
Ναι τα έχω δει... έχω και τιμές αλλά λένε ότι πουλάνε μόνο σε καταστήματα (έτσι γράφει). Εσύ έχεις πάρει κάτι;
 
οχι ακομη αλλα σκοπευα... Εχω βαλει μερικα στο ματι... ρωτησες η υποθετεις οτι μονο σε καταστηματα πουλανε; 😕 παω να ξαναριξω μια ματια... 😉
 
το γράφει στην καρτέλα χονδρικής πωλησης. έστειλα και mail και περιμένω απάντηση
 
Βασικά γράφει κάπου αυτό:", απευθύνεται και σε εκτροφείς ή συλλόγους που μπορούν να προβούν σε ηλεκτρονικές παραγγελίες μόνο για συγκεκριμένα προϊόντα πτηνών συντροφιάς." και κάπου αλλού ότι ο τιμοκατάλογος αποστέλλεται μονο σε επαγγελματίες. αλλά όταν αποστέλλει τιμοκατάλογο μόνο σε επαγγελματίες πως είναι δυνατόν να παραγγείλω εγώ που δεν είμαι. Και από την άλλη δε θεωρούμαι εκτροφέας... Δεν ήξερα ακριβώς τι συμβαίνει για το λόγο αυτό τους έστειλα mail. Δεν ελπίζω σε θετική απάντηση...
 
Back
Top