Φροντίδα 1 μήνας και ακόμη να γίνουν φίλοι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fredy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fredy

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
128
Πόλη
Βέροια
Για σας παιδιά και πάλι! Πέρασε ένας μήνας και ακόμα να γίνουν φίλοι οι παπαγάλοι μου. Φτάει κάτι; Γιατί;
 
Δυστυχώς δεν υπάρχει χρονικό όριο... Ούτε στάνταρ κινήσεις που να τα οδηγήσουν στο αποτέλεσμα που θέλεις.
Κάνεις όσα χρειάζονται... και με υπομονή περιμένεις να βελτιωθούν οι σχέσεις τους.
Σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται σύντομα.. σε κάποιες άλλες ποτέ.
Έτσι είναι αυτά με τους ζωντανούς οργανισμούς...
Δε δέχονται κανόνες... ακολουθούν τις δικές τους επιθυμίες.
 
Έτσι είναι. Καλύτερα να συνεχίζεις στο θέμα που έχεις γιατί πρέπει να ψάχνουμε να βρούμε το ιστορικό του πουλιού. Υπομονή. Μας λες τι ηλικία έχει το καθένα τους;
 
Ωριμάζουν γύρω στους 18 μήνες. Ίσως τότε ταιριάξουν λόγω και ανάγκης. Πάντως είναι λίγο το διάστημα έτσι κι αλλιώς, δώσε χρόνο.
 
... Έχω να σας σας πράγματα που δεν ξέρετε...10 εκ Μάζι στο κλαδί κάθονται πολλές φορες
 
... Έχω να σας σας πράγματα που δεν ξέρετε...10 εκ Μάζι στο κλαδί κάθονται πολλές φορες
Καλημέρα! Τι εννοείς; Αν γράφεις από κινητό έχει γίνει μπέρδεμα.
 
Ναι έγραφα από κινητό και βγιαζομουνα... Ήθελα επίσης να σας πω ότι οι παπαγάλοι μου πολλές φορές κοιμουνται στο ίδιο κλαδί και είναι το πολύ 9εκ ο ένας μακριά από τον αλλο αλλά όταν τοαρσενικο κάνει μια ακόμη προσπάθεια να την πλησιάσει GAME OVER
 
Φυσιολογικά πράγματα. Καλά κάνεις και τα παρατηρείς αλλά μην αγχώνεσαι. Αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα το καταλάβαινες, να είσαι σίγουρος.
 
Ναι έγραφα από κινητό και βγιαζομουνα... Ήθελα επίσης να σας πω ότι οι παπαγάλοι μου πολλές φορές κοιμουνται στο ίδιο κλαδί και είναι το πολύ 9εκ ο ένας μακριά από τον αλλο αλλά όταν τοαρσενικο κάνει μια ακόμη προσπάθεια να την πλησιάσει GAME OVER


IMG_20151203_162034_20151204173935353.webp IMG_20151119_151045.webp
 
Μάλλον το θηλυκό είναι μικρό ακόμα και δεν κατανοεί, παρεξηγεί τις προθέσεις του αρσενικού και αντιδρά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fredy
Παιδιά! Τον παλιο μου τον παπαγάλο να τον βγάζω έξω από το κλουβί να πετάξει ή οχι;
 
Back
Top