Εκθέσεις 13o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πτηνών Συντροφιάς ΕΟΟ - ΠΣΕΠΠ

Ο ΠΣΕΠΠ το Πανελληνιο Πρωταθλημα 2009 της ΕΟΟ

Σε περιπτωση που καποιους ενδιαφερει, το πανελληνιο πρωταθλημα της Ελληνικης Ορνιθολογικης Ομοσπονδιας για το 2009 θα γινει το Δεκεμβριο στην Αθηνα με διοργανωτη συλλογο το ΠΣΕΠΠ. μολις ανακοινωθουν η ημερ/νια και ο τοπος διεξαγωγης, θα σας τα αναφερω...
 
μπορο να παω και εγω να δο αν δεν ειμαι γραμενη σε σηλογο και δεν εχω καναρινια
;
 
μπορο να παω και εγω να δο αν δεν ειμαι γραμενη σε σηλογο και δεν εχω καναρινια
;

Μάγκυ και βέβαι μπορείς να πας, άλλωστε ένας από τους λόγους που γίνονται οι εκθέσεις είναι για να πηγαίνει ο απλός κόσμος να αγαπήσει κάποια ράτσα πουλιών και να ασχοληθεί συστηματικά μαζι της, ελπίζω να σε καταφέρουμε και εσένα. 😛
 
Μα και ένας λόγος που γίνονται οι εκθέσεις είναι για να δεί απο κοντά ο κόσμος
τα πουλάκια, και να ακούσει και πέντε κουβέντες απο τους εκτροφείς τους.
Υπάρχει ένα διήμερο, συνήθως Σαββατοκύριακο, για το κοινό.
Είναι νωρίς ακόμα όμως, μιλάμε για τον χειμώνα.

Υ. Γ Ούπς,! Εδώ είσαι Θανάση ; δεν πρόλαβα να δώ το μήνυμά σου. Sorry.
 
συνηθως στο πανελληνιο, εκθετουν και παραδεισια, ζεβρακια, υβριδια αλλα και ολων των ειδων τα αγρια που ζουν σε κλουβι και εχουν γεννηθει σε αιχμαλωσια.. και γινονται και παζαρια και αγοροπωλησιες.. συνηθως πρεπει να κλεινεις το πουλι πριν τις βραβευσεις ομως, γιατι εαν τα παει πολυ καλα, βαρανε στο κεφαλι τις τιμες!
 
δημητρη, συμφωνω απολυτα μαζι σου, απλα επειδη ρωτησαν παραπανω τα παιδια, αναφερω πως πραγματικα γινονται αγοροπωλησιες... Δεν εκφραζω αποψη, απλα ξερω οτι γινονται
 
συνηθως στο πανελληνιο, εκθετουν και παραδεισια, ζεβρακια, υβριδια αλλα και ολων των ειδων τα αγρια που ζουν σε κλουβι και εχουν γεννηθει σε αιχμαλωσια.. και γινονται και παζαρια και αγοροπωλησιες.. συνηθως πρεπει να κλεινεις το πουλι πριν τις βραβευσεις ομως, γιατι εαν τα παει πολυ καλα, βαρανε στο κεφαλι τις τιμες!

Μην ξεχναμε οτι τα πουλια το κοινο τα βλεπει μετα τις κρισεις και τη βαθμολογηση τους
 
Φιλε Γιωργο εισαι σιγουρος οτι θα γινη στην Αθηνα η πανελληνια της ΕΟΟ γιατι εγω ακουσα οτι απο το 2008 συμφωνηθηκε οτι θα γινη στη Λαρισα το 2009.
Παντως αν γινη Αθηνα ελπιζω να συναντηθουμε και να δω τα πουλια σου με ροζετες! 😉
 
ευχαριστω δημητρη για τις ευχες, αλλα δεν κατεβαινω Αθήνα για εκθεση... ειναι μακρυα για τα πουλια μου και δεν γουσταρω να τα βαλω σε τετοια περιπετεια. εγω ηξερα για βεροια φετος αλλα τελικα θα γινει Αθήνα.. Τελεσιδικο
 
5-13 Δεκεμβριου 2009 με διοργανωτη συλλογο τον ΠΣΕΠΠ (παν. συλλ. εξωτικων και παραδεισιων πτηνων)
 
Ευχαριστω για την ενημερωση οι ευχες ισχυουν τοτε για το διαγωνισμο του συλογου που εισαι μελος
 
Back
Top