Γενικά 19 άτομα συνελήφθησαν ενώ ετοίμαζαν αιματηρό αγώνα με καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης adef
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
απιστευτο!😱
στην αρχη μου φανηκε υπερβολικο κ εψαξα να δω κ αλλες ειδησεις!

οντως το πραγμα εχει ξεφυγει τελειως με μερικους. 😡
βρηκα στο you tube ,2 (παρομοια) βιντεακια στ αγγλικα

δεν τα καταλαβα κ ολα βεβαια
ελπιζω μερικοι να καταλαβετε περισσοτερα

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
τι αλλο μπορει να σκεφτει ο ανθρωπος για να βγαλει λεφτα;
στο βωμο του χρηματος τα εισοπεδωνουμε ολα
 
α καλαα. Αφου ειδα και αυτο τοτε σε λιγο θα δω ανθρωπους να τους βαζουν να σκοτωνοντε για να βγαλουν λεφτα. 😡
 
Ηξερα για κοκκορομαχίες... αιματηρό και άγριο το θέαμα... αλλά για καναρινομαχίες... Τι να πω πια. τι άλλο θα σκεφτούν για να βγάλουν χρήματα;
 
Τι να πούμε τώρα... Δε πάμε καθόλου καλα...
υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλεύονται κάποιες ιδαιτερότητες των ζώων και βγάζουν χρήματα.. Τι θα δουμε μετα... Ντίνα νομίζω πώς ακόμα δεν είδαμε τιποτα...
 
απήστευτο... Μα τα καναρίνια; Που το σκεφτήκανε; Προσπαθούν να κάνουν όλο κ κάτι χειρότερο μόνο κ μόνο για να τραβήξουν τα βλέματα, αίσχος...☹
 
Oλα περιμενα να τα ακουσω εκτος απο αυτο! Που αλλου μπορει να φτασει η αναισθησια κ η κακια του ανθρωπου!
 
Εμενα δεν μου κανει εντυπωση το εγχειρημα αυτο ως πραξη. Παντα απο την αρχαιοτητα εως σημερα οι ανθρωποι ''ψυχαγωγουνταν'' με αιματηρα θεαματα.Βεβαια τα πραγματα εχουν αλλαξει και τετοιου ειδους θεαματα υποτιθεται οτι εντοπιζονται στις λεγομενες -(δεν μου αρεσει ο ορος)-''υποαναπτυκτες'' χωρες κατι το οποιο βεβαια δεν ισχυει.
Αυτο ομως που μου κανει τρομερη εντυπωση ειναι το εξης:Πως ενα τοσο ηρεμο πουλακι οπως το καναρινι μπορει να μετατραπει σε ''μονομαχο"; Τι σκευασματα δινουν αυτου του ειδους οι ''ανθρωποι'' και τι αλλο μπορει να κανουν;
 
Αυτο ομως που μου κανει τρομερη εντυπωση ειναι το εξης:Πως ενα τοσο ηρεμο πουλακι οπως το καναρινι μπορει να μετατραπει σε ''μονομαχο"; Τι σκευασματα δινουν αυτου του ειδους οι ''ανθρωποι'' και τι αλλο μπορει να κανουν;


Κι εγω αυτο σκεφτηκα...
Πως γινεται κατι τετοιο;
Γιατι δεν λενε οτι απλα τσακωνονται!
Ειναι και αιματηρες οι μαχες!
Μπορει ενα φυσιολογικο καναρινι να σκοτωσει ενα αλλο;
Ποιος ξερει τι θα εχουν τραβηξει τα καημενα...
 
Κι εγω αυτο σκεφτηκα...
Πως γινεται κατι τετοιο;
Γιατι δεν λενε οτι απλα τσακωνονται!
Ειναι και αιματηρες οι μαχες!
Μπορει ενα φυσιολογικο καναρινι να σκοτωσει ενα αλλο;;
Ποιος ξερει τι θα εχουν τραβηξει τα καημενα...
κ γω αυτο αναρωτιομουν
εκτος κ αν τα κρατανε νηστικα
αλλα, περιπτωση... Ομαδικου καννιβαλισμου; 😕
κ λογικα,ως νηστικα θα ταν κ εξαντλημενα

ολο κ κατι θα τους δινουν να τ'αγριευουν... 😡

ισως κανει μεσα αναφορα, αλλα δεν μπορω να τα καταλαβω ολα κ απ τα βιντεο...😕
οπως κ να χει
ειναι αρρωστο κ απαισιο
να βαζεις τετοια αγγελικα πλασματακια να εξοντωνονται μεταξυ τους
 
Γνωριζαμε οτι το κανουν με σκυλια το ιδιο με κοκορια βαζοντας στο νυχη ξυραφι. Στη ρωσια καναν αγωνες σκυλια με αρκουδα αφου ειδα και καναρινια πιστεβω τα εχω δει ολα. Τελικα το αρωστο μυαλο των ανθρωπων σκεφτετε πολα μροστα στο χρημα. Τους λυπαμε πραγματικα. Αν μας τυχη να τραυματιστη κανε καναρινακι μας εμεις λυπομαστε και υπαρχουν ανθρωποι που τα βλεπουν να σκοτονοντε και διασκεδαζουν τους λυπαμε
 
Back
Top