Ασθένειες 2 Ερωτησεις για τα παπαγαλακια budgerigars

Panagiotis Raik

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαρ 2014
Μηνύματα
13
1. εξαψα σε 5 αλλαγες σελιδας και δεν βρικα ακομα αρθρο για τις αρρωστιες που μπορουν να κολισουν οι ανθρωποι απο τους παπαγαλους, σας ειναι ευκολο να με παραπεμψετε καπου γτ ξερω οτι υπαρχει αλλα δεν το βρισκω!(ισως επειδη δεν χειριζομαι καλα το σιτε αυτο) ευχαριστω! ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΙΤΑΚΩΣΗ...

2. Οι παπαγαλοι μου τρων καθε μερα χαρτη απο κατω .. και μαλιστα ο μικρος τρωει πολυ. Γνωριζω οτι αυτο το κανουν μερικες φορες οταν θελουν να ζευγαρωσουν ή να φωλιασουν ο μικρος δεν εχει λογο να το κανει και μαλιστα ποιο συχνα απο τον μεγαλο. Εννοειται πως τρων και κανονικη τροφη, βιταμινες και φρουτα αλλα και χαρτη εχουν ποικιλια 😉 . Γτ το κανουν αυτο;

Να ανεβασω μια φωτο με τον μικρο; νομιζω ειναι θηλικο. Γενηθηκε 27 Ιανουαριου!
 
1 Ασθένειες των πουλιών που είναι επικίνδυνες για τον άνθρωπο;
2 εχεις παιχνιδια στο κλουβι; Ισως να φταιει αυτο και το κοκατιλ μου το κανει το θεωρει παιχνιδι. Τουλαχιστο αν ειναι κενο χαρτι χωρις μελανι δεν νομιζω να πειραζει αλλα απο οτο καταλαβα δεν εχει σχαρα το κλουβι σου να μην πατανε της κουτσουλιες τα πουλακια σου
 
1 Ασθένειες των πουλιών που είναι επικίνδυνες για τον άνθρωπο;
2 εχεις παιχνιδια στο κλουβι; Ισως να φταιει αυτο και το κοκατιλ μου το κανει το θεωρει παιχνιδι. Τουλαχιστο αν ειναι κενο χαρτι χωρις μελανι δεν νομιζω να πειραζει αλλα απο οτο καταλαβα δεν εχει σχαρα το κλουβι σου να μην πατανε της κουτσουλιες τα πουλακια σου
στο κλουβι εχω παιχνιδια : 1 καθρεπτη δε σχημα καρδιας με καμπανακι απο κατω, ενα καθρέπτη με σκαλα, μια τελεια ξυλινη κουνια και ενα λαστιχακι κρεμασμενο. Το χαρτι που τρων ειναι τα διαφημιστικα που αφηνουν στο γραματοκιβοτιοωμαε ευτυχως συνηθως το σχιζουν μονο! Εθχαριστω για το αθρο για τις αρρωστεις
 
Παλι καλυτετα πιστευω να βαλεις α4 κενο αν θες για να εισαι πιο ησυχος εγω εχω παρει 500 φυλλα σε σχετικα χαμηλη τιμη 🙂
 
δεν κάνει να τρώνε από τον πάτο του κλουβιού όπου υπάρχουν κουτσουλιές. Πως βρίσκουν φαγητό στον πάτο;
Επίσης τα καθρεφτάκια δεν είναι και πολύ καλή επιλογή παιχνιδιών. Εκτός που μπορεί να στρεσσάρουν τα πουλιά, μπορεί και να γίνουν επικίνδυνα αν σπάσουν.
Μπορείς φθηνά και εύκολα να φτιάξεις δικά σου παιχνίδια.
 
Back
Top