Φροντίδα 2 νεα lovebirds στην οικογενεια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mess_ai
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mess_ai

PB New Member
Εγγραφή
11 Ιαν 2009
Μηνύματα
4
Πόλη
Ναύπακτος
καλησπερα. Εχω εδω και 2 μερες 2 Lovebirds. Με φοβουνται αρκετα θα ελεγα. Δεν τους εχω φολια ακομα.. Εχω 2 ερωτησεις..΄
1θα εχουν προβλημα χωρις φολια για αρχη; Μονο μια κουνια τους εχω και μερικα πλαστικα κλαδια..
2ειδα χθες ενα αυγο πεσμενο κατω.. Ειναι δυνατον να αρχησαν την αναπαραγωγη απο τοσο νωρις; Μηπως να τους βαλω φολια; Ευχαριστω...
 
Tην ηλικια τους την ξερεις; Φορανε δαχτυλιδια; Εαν ναι πες μας τι γραφουν.

Δεν χρειαζεται να βαλεις φωλια αμεσα. Διαβασε πρωτα εδω στο φορουμ και στο ιντερνετ και ενημερωσου σχετικα με τη διατροφη και τη σωστη φροντιδα τους και η αναπαραγωγη θα ερθει μολις τα πουλια παιρνουν ολα οσα τους ειναι απαραιτητα. :)
 
λοιπον, ειναι 8 μηνων αποτι μου ειπαν και το θυλικο εχει στο ποδι ενα, αν αυτο ενοεις..στενοαχωρεθηκα που επεσε το αυγο κατω..λεω, αμα αρχισαν απο τςρα, θα γινω νονος συντομα.. Αν 8ελουν να κανουν μωρακια χωρις φολια μπορουν;
 
Αυτό το μεταλλικό ονομάζεται δαχτυλίδι και είναι η ταυτότητα των πουλιών σου, αν μπορείς να το διαβάσεις και να μας το μεταφέρεις θα μπορούμε να ξέρουμε την ηλικία του θηλυκού. (έστω και το χρώμα του αν μας πείς αν είναι χρωματιστό φυσικά) Χωρίς φωλιά δεν θα μπορέσεις να πάρεις μικρά, γιατί αφενός δεν θα τα κλωσσάνε, και υπάρχει κίνδυνος να σπάσουν.
 
Back
Top