Φροντίδα 2 σε 1 και συντροφος και νεο κλουβι

Άλκηστη

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
352
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας,

αποφασισα να παρω ενα συντροφο στην Κοκο
τι πρεπει να προσεξω;
(θα τον παρω σε κανα μηνα!)

επισης τα χριστουγεννα θα της παρω και ενα καινουργιο κλουβι
με διαστασεις 80 υψος, 75 πλατος και 55 μηκος! αξιας 270 ευρω!
(ολα τα καλα για την μονακριβη μου! :D:)
 
Θα πρέπει να βάλεις το καινούριο πουλάκι σε καραντίνα και θα πρέπει να τα αφήσεις να γνωριστούν πριν τα βάλεις στο ίδιο κλουβί, θα δεις αν τα πάνε καλά κλπ κλπ

Δες κι εδώ: Απόκτηση νέων πουλιών
 
ποσο περιπου να ειναι το κλουβι που θα βαλω τον Πεπε; (καινουργιο κοκατιλ)!
 
Δεν χρειάζεται να είναι πολύ μεγάλο, αφού θα μείνει προσωρινά εκεί -αν τα βάλεις στο ίδιο κλουβί-. Όχι όμως να είναι περιορισμένες κατά πολύ οι κινήσεις του. 😉
 
Δεν χρειάζεται να είναι πολύ μεγάλο, αφού θα μείνει προσωρινά εκεί -αν τα βάλεις στο ίδιο κλουβί-. Όχι όμως να είναι περιορισμένες κατά πολύ οι κινήσεις του. 😉
😡
υπάρχει συγκεκριμένο όριο θα πρέπει να ενημερωθεις για τις διαστάσεις, χρησιμοποιούσα τουλάχιστον : μηκος : 50 ύψος :58 πλάτος :38,5 για πουλιά μεγεθους κοκατιλ. Επιπλέον δεν πρέπει να κοιταξεις απλώς να "μην ειναι πολυ περιορισμένες οι κινησεις " μα να ειναι αρκετα ανετα για να μπορουν να ανοιξουν τα φτερα τους. Θα σου προτεινα αν έχεις καλές γνώσεις αγγλικών να κοιταξεις σε ξενες ιστιοσελιδες ή ξένα δωματια επικοινωνιας στο ιντερνετ και να μην βασιστεις αποκλειστικα στις συμβουλες που σου δινουν εδω, αν θες τα πουλια σου να ναι υγειη και ευχαριστημενα. Καλη τυχη!
 
ειμαι 12 και δεν ειμαι και τοσο καλη στα αγγλικα ωστε να δια βασω ολοκληρο
κειμενο απο ιστοσελιδα!
 
υπάρχει συγκεκριμένο όριο θα πρέπει να ενημερωθεις για τις διαστάσεις, χρησιμοποιούσα τουλάχιστον : μηκος : 50 ύψος :58 πλάτος :38,5 για πουλιά μεγεθους κοκατιλ. Επιπλέον δεν πρέπει να κοιταξεις απλώς να "μην ειναι πολυ περιορισμένες οι κινησεις " μα να ειναι αρκετα ανετα για να μπορουν να ανοιξουν τα φτερα τους.

Συγνώμη, αλλά δεν νομίζω πως παίζει τόσο μεγάλο ρόλο το μέγεθος του κλουβιού, το οποίο προορίζεται για καραντίνα. Για μενα ρόλο παίζει το κλουβί που έχει κανείς μόνιμα το πτηνό του. Άλλωστε, δεν της είπα να πάει να πάρει κανένα τοσοδούλικο κλουβάκι, αλλά να μην πάει να πάρει και κανένα μεγάλο. Κάτι ενδιάμεσο, που να είναι σχετικά άνετο για το πουλί μέχρι να πάει στο κανονικό του κλουβί.
 
Back
Top