Ανταλλαγή 2 φετεινα μωζαικ με αρσενικο καναρινι

smilenick

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαϊ 2014
Μηνύματα
153
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ανταλλασω 2 φετεινα κοκκινα μωζαικ με αρσενικο καναρινι μαλίνουα η ανοιχτοχρωμο tibrado αρκει να κελαιδαει.. Τα λευκα κοκκινα ειναι απο το φλεβαρη και τα κοκκινα απο το απριλιο... αν ξεχωριζει καποιος φυλο ας διαλεξει οποια θελει... αναμεσα σε 4 πουλια
 
θα σε ενδιεφερε ανταλλαγη με φετινο κοκκινο σκουφατο αρσενικο; τα καναρινια ειναι κ τα 4 μωσαικα; Περιοχη σου;
 
θα σε ενδιεφερε ανταλλαγη με φετινο κοκκινο σκουφατο αρσενικο; τα καναρινια ειναι κ τα 4 μωσαικα; Περιοχη σου;
θεσσαλονικη ειμαι φιλε. και τα 4 ειναι κοκκινα μωσαικα τα 2 λευκα κοκκινο του φλεβαρη δεν εχουν παρει χρωστικη εβς 50 ημερων ενω τα μικρα του απριλη ετρωγαν απο τα αδερφια τους και βγηκαν κοκκινα δεν με ενδιαφερει η ρατσα εχω αρκετα χρωματος θελω ενα φωνης να ξεσηκωνει τον τοπο μηπως και μαθουν και τα μικρα τιποτα αν και χρωματος
 
θα το ηθελα πολυ αλλα το κακο ειναι πως ειμαι αθηνα αρα ειναι δυσκολο. σου ευχομαι γρηγορα να βρεις αυτο που θελεις.
 
TA 2 ΠΡΩΤΑ
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    11,3 KB · Προβολές: 119
  • 2.webp
    2.webp
    15,2 KB · Προβολές: 120
  • 3.webp
    3.webp
    17,1 KB · Προβολές: 118
  • 4.webp
    4.webp
    16,1 KB · Προβολές: 103
  • 6.webp
    6.webp
    13,4 KB · Προβολές: 102
  • 5.webp
    5.webp
    19,2 KB · Προβολές: 102
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ

ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ
 

Συνημμένα

  • 7.webp
    7.webp
    13,3 KB · Προβολές: 104
  • 8.webp
    8.webp
    11,7 KB · Προβολές: 113
  • 9.webp
    9.webp
    12 KB · Προβολές: 104
  • 10.webp
    10.webp
    11,2 KB · Προβολές: 105
  • 11.webp
    11.webp
    9,6 KB · Προβολές: 109
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ

Αγαπητέ Χρήστο, από τα λίγα που έμαθα, όντας κάτοχος κόκκινων μωσαικών καναρινιών εδώ και ένα χρόνο περίπου καταλήγω στο εξής συμπέρασμα:

Στις εικόνες (2,3,4,5,6) είναι κόκκινο μωσαικό κατά πάσα πιθανότητα θηλυκό, γιατί μπορεί να έχει μάσκα μεν, αλλά όχι τόσο έντονη όσο ένα αρσενικό κόκκινο μωσαικό( τα οποία εκτός των άλλων εμφανίζουν κόκκινο χρώμα και στο στήθος) γι' αυτό και τα συγκεκριμένα θηλυκά θεωρείται πως είναι "γραμμής αρσενικού". Επιπλέον το συγκεκριμένο πουλάκι εφόσον είναι γεννημένο από το Φλεβάρη, θα πρέπει να σαλιαρίζει έντονα αν είναι αρσενικό. Το έχεις ακούσει καθόλου;
Στις εικόνες(1,7,8,9,10) είναι κόκκινο μωσαικό, που θεωρώ σίγουρα θηλυκό, διότι δεν φαίνεται να αναπτύσσει κάποιου είδους μάσκα.
Οι εκτιμήσεις μου σχετικά με το φύλο των καναρινιών σου περιορίστηκαν στα 2 μόνο σωστά βαμμένα πουλιά...
Ελπίζω να σε βοήθησα!

υ. Γ. Πολύ όμορφα καναρίνια και πεντακάθαρα Χρήστο!
 
Αγαπητέ Χρήστο, από τα λίγα που έμαθα, όντας κάτοχος κόκκινων μωσαικών καναρινιών εδώ και ένα χρόνο περίπου καταλήγω στο εξής συμπέρασμα:

Στις εικόνες (2,3,4,5,6) είναι κόκκινο μωσαικό κατά πάσα πιθανότητα θηλυκό, γιατί μπορεί να έχει μάσκα μεν, αλλά όχι τόσο έντονη όσο ένα αρσενικό κόκκινο μωσαικό( τα οποία εκτός των άλλων εμφανίζουν κόκκινο χρώμα και στο στήθος) γι' αυτό και τα συγκεκριμένα θηλυκά θεωρείται πως είναι "γραμμής αρσενικού". Επιπλέον το συγκεκριμένο πουλάκι εφόσον είναι γεννημένο από το Φλεβάρη, θα πρέπει να σαλιαρίζει έντονα αν είναι αρσενικό. Το έχεις ακούσει καθόλου;
Στις εικόνες(1,7,8,9,10) είναι κόκκινο μωσαικό, που θεωρώ σίγουρα θηλυκό, διότι δεν φαίνεται να αναπτύσσει κάποιου είδους μάσκα.
Οι εκτιμήσεις μου σχετικά με το φύλο των καναρινιών σου περιορίστηκαν στα 2 μόνο σωστά βαμμένα πουλιά...
Ελπίζω να σε βοήθησα!

υ. Γ. Πολύ όμορφα καναρίνια και πεντακάθαρα Χρήστο!
τα συγκεκριμενα 4 ειναι ολα αδερφια.. απο τα 9 πουλια που μου δωσε το ζευγαρι αυτα τα εχω χωριστα ακριβως γιαυτο το λογο επειδη δεν σαλιαριζουν εντονα λενε αλλα πολυ λιγα πραγματα απλα τα χρωματα τους με εχουν μπερδεψει και η πτεροροια με εμποδιζει ακομη περισσοτερο και επειδη διαβασα εδω οτι τα ξεχωριζουν και απο το ραμφος τα ματια και τα φτερα ζητησα βοηθεια... και νομιζω οτι επιβεβαίωσες τις υποψιες μου... Ενα παρα πολυ μεγαλο ευχαριστω! Να σαι καλα.. Οσο για το καθαρα 3 φορες την εβδομαδα γενικη καθαριοτητα τα χω αδυναμια ολα τους και θελω το κλαυτερο γιαυτα αν και εχουν γινει πλεον πολλα και δυσκολευομαι αλλα για μενα επιβαλεται η φροντιδα και η καθαριοτητα
 
Back
Top