Εκθέσεις 23ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πτηνών συντροφιάς ΕΟΟ 2019

Το 23ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πτηνών συντροφιάς ΕΟΟ 2019 διοργανώνει ο Πανελλήνιος Σύλλογος Εξωτικών Παραδείσιων Πτηνών - ΠΣΕΠΠ στι 6-8 Δεκεμβρίου 2019.

Αφίσα 23ου Πανελλήνιου ΠΣΕΠΠ
 
Την καλησπέρα μου σε όλους και όλες σας! Για μια ακόμη φορά κανονίζεται συνάντηση για καφέ το ερχόμενο Σάββατο, με αφορμή το 23ο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΣΕΠΠ! Αρχικά θα κάνουμε μια βόλτα στην έκθεση! Κατά τις 18:00 με 18:30 θα είμαστε εκεί όσοι παρευρεθούν.
Έπειτα, προβλέπεται να συνεχιστεί το απόγευμα μας στην καφετέρια με την επωνυμία "Το άλσος της πόλης", η οποία βρίσκεται στην είσοδο του άλσους Περιστερίου, πίσω από το εκθεσιακό κέντρο. Στην καφετέρια θα πάμε στις 20:00, ύστερα από το κλείσιμο της έκθεσης.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας!
 
Να περάσετε καλά παιδιά και όπως πάντα ανεβάστε φωτογραφίες για εμάς που είμαστε μακριά.
Σε ευχαριστούμε θερμά Παύλο για την ευχή! Εννοείται ότι θα αναρτηθούν φωτογραφίες! Με χαροποιεί που είσαι υποστηρικτής των συναντήσεων μας, έστω και από απόσταση και μέσω μηνυμάτων! 🙂
 
Την καλησπέρα μου! Σας στέλνω για επιβεβαίωση παρουσιών! Ποιοι από αυτούς που δήλωσαν συμμετοχή θα παρευρεθούν απόψε στην έκθεση; @Tony Forpus , @fortunatos, @ΙΩΑΝΝΗΣ@ , @jk1980 ;

Κατά τις 18:00 με 18:30 θα είμαστε στο εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου για βόλτα στην έκθεση!
 
Καλησπέρα, η έκθεση ήταν πολύ ωραία, είδαμε πανέμορφα πουλάκια.
Είδαμε καμαρωτά Yorkshire, αναμαλλιασμένα Σγουρά της Πάδοβας (απίθανες φάτσες), μαύρο κόκκινα κοβάλτιο, ρατζάκια, japan hoso, gloster και πολλά άλλα, επίσης πανέμορφες καρδερίνες και πανέμορφους παπαγάλους.

Οι παρακάτω φωτογραφίες είναι από την φωτορεπόρτερ της παρέας (την σύζυγο)
IMG_20191207_193710.webp
IMG_20191207_193921.webp
IMG_20191207_193959.webp
IMG_20191207_194400.webp
IMG_20191207_194552.webp
IMG_20191207_194612.webp
IMG_20191207_195941.webp
IMG_20191207_195947.webp
 
Καλημέρα σας και να έχετε καλή εβδομάδα!

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου, όπως και ο Γιάννης, να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου από την έκθεση!

Ήταν μεγάλη διοργάνωση με πλήθος πτηνών και ποικιλία ειδών! Είδα πτηνά τα οποία δεν είχε τύχει να δω σε εκθέσεις, όπως καρδινάλιους και bulbul! Ήταν όλα αξιοθαύμαστα και πανέμορφα, και το καθένα για διαφορετικούς λόγους "μαγνήτιζε" το βλέμμα σου! Πρώτη φορά σε διαγωνισμό είδα πολλά διαφορετικά είδη παπαγάλων και εντυπωσιάστηκα, και ήταν επόμενο, δεδομένου ότι ο διαγωνισμός ήταν πανελλήνιος και συνέρευσαν εκτροφείς από όλην την Ελλάδα! Υπήρχαν πολλά κιόσκια με πληθώρα προϊόντων, όπου οι επισκέπτες είχαν την δυνατότητα να ρωτήσουν και να προμηθευτούν αυτό που επιθυμούσαν! Ήταν μία άρτια και αξιέπαινη διοργάνωση και ευχαριστήθηκα την βόλτα μου σε αυτή! Τα θερμά μου συγχαρητήρια και πολλά μπράβο σε όλους τους συντελεστές και τους διαγωνιζόμενους! Μακάρι την επόμενη φορά που θα πραγματοποιηθεί πανελλήνιο πρωτάθλημα ο αριθμός των πτηνών να είναι ακόμα μεγαλύτερος!

Και βέβαια, σε τέτοιες περιστάσεις, δεν λείπουν οι γνωριμίες! Ήταν μεγάλη μου χαρά και τιμή Σίσσυ @Sissy, Γιάννη @ianos και Ζαχαρία @zack27 και κυρία Σούλα @douke-soula που σας γνώρισα από κοντά! Χαίρομαι ιδιαιτέρως να γνωρίζομαι με ανθρώπους και να διευρύνω τον κύκλο γνωριμιών μου, και ιδίως σαν και εσάς, με ήθος και χαμόγελο! Ζαχαρία τα συγχαρητήρια μου για την βράβευση σου! Και του χρόνου και να συνεχίσεις με αυτόν τον τρόπο!

Αντώνη @Tony Forpus , Γιάννη @ΙΩΑΝΝΗΣ@ και η σύζυγος σου, που σας ευχαριστούμε απείρως για το φωτογραφικό υλικό, κύριε Μάκη @mgerom και Γιάννη @jk1980, που σε ευχαριστώ θερμά για την ξενάγηση, χάρηκα πάρα πολύ που σας ξαναείδα! Ειλικρινά!

Ήταν ένα υπέροχο και εποικοδομητικό απόγευμα Σαββάτου! Δυστυχώς δεν μπορούσα να είμαι και στην καφετέρια. Ανανεώνουμε λίαν συντόμως το ραντεβού μας για το ερχόμενο Σάββατο, στον ίδιο χώρο, με αφορμή μια ακόμη έκθεση!
 
Δυστυχώς δεν μπορούσα να είμαι και στην καφετέρια.

Δεν πειραζει Αμβροσιε, ηταν η ονομαστικη σου εορτη οποτε δεν γινοταν κι αλλιως,
Πηγαμε οι υπολοιποι ομως και οπως παντα καναμε ωραιες κουβεντουλες :)
 
Δεν πειραζει Αμβροσιε, ηταν η ονομαστικη σου εορτη οποτε δεν γινοταν κι αλλιως,
Σε ευχαριστώ θερμά για την κατανόηση!

Πηγαμε οι υπολοιποι ομως και οπως παντα καναμε ωραιες κουβεντουλες :)
Χαίρομαι ιδιαιτέρως για αυτό! Μπράβο!
 
Back
Top