Εκθέσεις 4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός - ΑΛΟΠ

4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός - Α.Λ. Ο. Π.

Αγαπητοί φίλοι,
Ανακοινώθηκε ο φετινός ετήσιος διαγωνισμός - έκθεση του Α.Λ. Ο. Π. του συλλόγου όπου ανήκω.
ALOP.gr - Αττική Λέσχη Οικόσιτων Πτηνών - 4η Πανελλήνια Ομοσπονδιακή Έκθεση ; Διαγωνισμός της Αττικής Λέσχης Οικόσιτων Πτηνών
Το σημαντικό για μένα - εξαιρέτως διαφόρων αντιπαλοτήτων, χαζών - είναι το γεγονός, και το τονίζω,
ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΠΡΟΣ ΌΛΟΥΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ Ή ΣΥΛΛΟΓΟΥ.
Έτσι πρέπει να είναι όλοι οι διαγωνισμοί, σε όλους τους συλλόγους και
ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΕΤΈΧΟΥΜΕ ΌΛΟΙ Ή ΔΥΝΑΤΟΝ!
Φιλικά,
 
Φίλε Γιώργο, καλή επιτυχία στο διαγωνισμό του συλλόγου σου. Κατά πάσα πιθανότητα φέτος στο διαγωνισμό σας θα συμμετέχω κι εγώ, με το φίλο μου Σάκη από Δράμα. Ο Thomas ο ένας από τους κριτές που θα έχετε στο διαγωνισμό, ήταν ένας απ΄τους κριτές που είχε στον περσινό διαγωνισμό του ο σύλλογός μου. Είναι ένας νέος άνθρωπος με πολλές γνώσεις στο χόμπι μας, αφού προέρχεται από οικογένεια που είναι μέσα σ΄αυτό. Άλλωστε τον πατέρα του τον έχεται και αυτόν καλεσμένο ως κριτή. Είναι ένας από τους ανθρώπους που συνέβαλε στη δημιουργία της ράτσας του κοβάλτιου. Όπως καταλαβαίνεις είναι ένας πολύ καλός γνώστης με γνώσεις σε βάθος πάνω στα πουλία.
 
Πρόσκληση - επείγουσα

Επειδή κάτι καλό ετοιμάζω για την φετινή έκθεση,
παρακαλώ όλα τα μέλη του φορουμ και του συγκεκριμμένου site, που ανήκουν στον ΑΛΟΠ, βασικά, αλλά και σε όποιον άλλο σύλλογο ανήκουν και επιθυμούν να συμμετάσχουν στην φετινή έκθεση του ΑΛΟΠ, να μου αποστείλουν το ονοματεπώνυμό τους, το σύλλογό τους, και το ιντερνετικο - φορουμικό, nickname τους.

Π.Χ. ΚΟΥΚΟΥΜΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Nickname: georgekouk.
Nickname: georgekouk - ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΚΟΥΜΕΛΗΣ
ΑΛ 088.
Ή SAKIS_X ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΑΡΕΛΑΣ
Ε. Π.Α. Μ. EP-40

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όσο πιό γρήγορα τόσο καλύτερα για εσάς τους ίδιους.
Φιλικά,
(Δεν πιστεύω να παρεξηγηθεί ο Σάκης!)
 
Μόνο αυτοί που θα έχουν συμμετοχή με κάποια πουλιά ή και αυτοί που θα παραστούν σαν θεατές;
 
λαζαρου δημητρης
nicname. @dimitris
ΕΛΚΕ 154

Καλή δύναμη Γιώργο σε ότι θες να κανείς και αποφασίσεις.

Παράδειγμα το έβαλα και δεν παρεξηγείται κανείς όταν είναι για καλό σκοπό
 
Γιώργο επειδή γνωρίζω τι καλό θα κάνεις 😉 θα μπεί και φωτογραφία; Τα στοιχεία τα παραθέτουμε εδώ ή σε Προσωπικό Μύνημα; Πολλές ερωτήσεις! 😉

Τα θερμά μου συγχαρητήρια για αυτή την πρωτοβουλία που πήρες!
 
Φωτογραφίες στο μέλλον αν πάει καλά το ενχείρημα.
Καλό βέβαια είναι να υπάρχουν τύπου ταυτότητας,... Και πρόσφατες.. Έτσι;
Μάκη αναφέρομαι σε όσους είναι εγγεγραμμένοι σέ σύλλογο και μπορεί να παραστούν και ώς επισκέπτες.
Θα προηγηθούν οι συμμετέχοντες. Όλα είναι θέμα χρόνου (ελεύθερου) δικού μου. Δικιά μου είναι και η πρωτοβουλία άλλωστε.
Τα στοιχεία εδώ ή στη σελίδα του ΑΛΟΠ στο αντίστοιχο θέμα όπου φαίνεται και το τί θέλω να φτειάξω alop.gr/forum/?topic=87.0

Βέβαια θα φτειάξω το σχέδιο Β' στο post #4.
Το επείγον είναι γιατί δεν έχω πολύ (μάλλον δεν έχω καθόλου) ελεύθερο χρόνο, και η διαδικασία δεν είναι και τόσο απλή. Αλλά μου αρέσει να τρέχω μονίμως τελικά!
Από την άλλη δεν μπορώ να φτειάξω κάτι για κάποιον που δεν θα παρευρεθεί, έτσι δεν είναι;
Αποκαλύφθηκα!
 
Μάκη τι ανησυχείς; Εσύ είσαι μέσα στο..."κόλπο", ούτως ή άλλως.

Επανέρχομαι όμως γιατί έχω φτειάξει τα πρώτα 56 κομμάτια από αυτούς που θα "κατέβουν" σίγουρα, και επιθυμώ να μου γίνει γνωστό και για αυτούς που δεν με έχουν ειδοποιήσει ακόμα, για να έχω το χρόνο να τακτοποιήσω την λίστα μου.
Σαν λίστα του Σίντλερ ένα πράγμα.
Φιλικά,
 
Επανέρχομαι αυτή τη φορά, για να χτυπήσω το πρώτο καμπανάκι πρίν την έναρξη της παράστασης.
Θα ακολουθήσουν άλλα 2 μέχρι και την Κυριακή.
Μετά λυπάμαι η παράσταση θα αρχίσει...
 
Η γιορτή της ΑΛΟΠ άρχισε και σας περιμένουμε όλους το τριήμερο 12 - 14 Δεκεμβρίου 2008 στο ΠΟ. ΚΕ. Ν του Δήμου Αχαρνών.
 

Συνημμένα

  • DALOP2008-2.webp
    DALOP2008-2.webp
    34,4 KB · Προβολές: 159
  • ALOP2008-1.webp
    ALOP2008-1.webp
    36,8 KB · Προβολές: 138
Η γιορτή της ΑΛΟΠ άρχισε και σας περιμένουμε όλους το τριήμερο 12 - 14 Δεκεμβρίου 2008 στο ΠΟ. ΚΕ. Ν του Δήμου Αχαρνών.

Ακριβείς ώρες για τις 3 μέρες που μπορεί να έρθει το κοινό γνωρίζουμε;
 
Αύριο απόγεμα μέχρι τις 8.30 με 9.00,
Σάββατο 9.00 - 9.00
και Κυριακή 9.00 - 15.00 περίπου.
Η καλύτερη μέρα είναι το Σάββατο.
Φιλικά,
 
Καλημέρα σας.
Σήμερα το απόγεμα στις 6.00 θα γίνει και η απονομή των βραβείων στους νικητές των διαφόρων κατηγοριών.
Σε ερώτηση προς τους κριτές για το επίπεδο των πουλιών μας, είπαν ότι είχαμε - το γνωστό Ελληνικό φαινόμενο - άριστα πουλιά και κακά πουλιά για έκθεση.
Αυτό εξηγείται αλλά δεν είναι της παρούσης.
Σε δεύτερη ερώτηση για το άν τα πουλιά στέκονται σε διεθνή διαγωνισμό ή σε πιά βαθμίδα πορεί να υπάρξουν σε σχέση με τα Γερμανικά, απάντησαν πώς το σίγουρο είναι ότι τα πουλιά που πήραν τις πρώτες θέσεις, με τις αντίστοιχες βαθμολογίες, στέκονται και αξίζουν όσο και τα ευρωπαϊκά, και κοντράρονται εφάμιλλα.
Αυτό για μένα λέει πολλά.
Σημείωση: Είχα πουλί που πήρε 89 βαθμούς, αλλά δεν πήρε τρίτη θέση γιατί όπως και σωστά, έπρεπε, δεν είναι στο 90 +.
Αυτό επίσης για μένα λέει πολλά.
Φιλικά,

Υ. Γ. : Πρός όλους τους φίλους και φίλες του PetBirds. Το απόγεμα θα έχω και τα καμάρια μου κοντά, τα 3/4, βέβαια. Εντάξει Georgina?
 
Sixarititia stous organotes ke stous simetexontes .
Ke sixaritiria se ola ta pedia pou braveftikan
 
Πήραμε σβάρνα όλες τις εκθέσεις φέτος..:D
Θα ανεβάσω κ εγώ φώτος με την πρώτη ευκαιρία..
Καληνύχτες..
 
Πηγα κι εγω στην εκθεση και θα 'θελα να συγχαρω τα μελη του PB για τα βραβεια που πηραν! 🙂
 
συγχαρητηρια στον Alexandro για το CHAMPION που πηρε με την πανεμορφη καρδερινα του και στα μελη του PB για τα βραβεια που πηραν!
 

Συνημμένα

  • SPM_A0328.webp
    SPM_A0328.webp
    70,9 KB · Προβολές: 154
Ευχαριστώ πολύ, και σίγουρα και για λογαριασμό των υπολοίπων μελών. Ευχαριστώ και για τις φωτογραφίες βέβαια, των πουλιών μας.
Γιατί ρε παιδιά όμως δεν μιλάτε; Γιατί τόσες... Ντροπές;
Φιλικά,
 
Back
Top