Εκθέσεις 5η Έκθεση - Διαγωνισμός Πτηνών Συντροφιάς ΠΕ.ΣΥ.Π.

5η Έκθεση ΠΕ. ΣΥ. Π. 2016

Σας περιμένουμε όλους, συμμετέχοντες και επισκέπτες, στην 5η έκθεση - διαγωνισμό του συλλόγου μας ΠΕΣΥΠ.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΘΕΣΗΣ
1. Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016, ώρα 14:00 – 21:00, εγκλωβισμός. (Ο εγκλωβισμός των περιστεριών και των ορνίθων θα γίνει το Σάββατο 5 Νοεμβρίου και ώρα 07:30 – 08:30)
2. Πέμπτη – Παρασκευή 3- 4 Νοεμβρίου, κρίση πουλιών.
3. Σάββατο 5 Νοεμβρίου και ώρα 09:00 άνοιγμα έκθεσης στο κοινό. Ωρα 19:00 απονομή βραβείων.
4. Κυριακή 6 Νοεμβρίου άνοιγμα 09:00, κλείσιμο 14:00 και απεγκλωβισμός.
14364624_674585899364917_6573186336616106486_n.webp
 
Ο κριτής μιλάει με την κάρτα βαθμολογίας και τις παρατηρήσεις του. Γιάννη πρόσεξε τις κάρτες και τις επι μέρους βαθμολογίες και θα δείς τις αδυναμίες κάθε πουλιού την στιγμή της κρίσης 😉. Συγχαρητήρια για τις επιτυχίες σου και καλή συνέχεια και στους επόμενους διαγωνισμούς.
 
Ο κριτής μιλάει με την κάρτα βαθμολογίας και τις παρατηρήσεις του. Γιάννη πρόσεξε τις κάρτες και τις επι μέρους βαθμολογίες και θα δείς τις αδυναμίες κάθε πουλιού την στιγμή της κρίσης 😉. Συγχαρητήρια για τις επιτυχίες σου και καλή συνέχεια και στους επόμενους διαγωνισμούς.
οι καρτέλες ειναι το συμαντικοτερο πιστεύω, αν θες να βελτιώσεις το καθε πουλακι.
Ευχαριστω για τα συγχαρητήρια κ. Μακη, να σται καλα. Και τιμη μου που έτυχε να κρίνετε καποια απο τα πουλακια μου.

Γιάννη δεν ήξερα οτι διαγωνίζεσαι και εσύ. Συγχαρητήρια λοιπόν!👍

merci
Ναι εστειλα και εγω καποια απο τα πουλακια μου... ( τα καλύτερα θα ειναι στην ΕΛΚΕ )... Θα δουμε..
 
Μπράβο Γιάννη συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τα πουλιά σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα.
Σε ευχαριστω Παναγιωτη, για σενα ανάρτησα ηταν η φωτο με το μαυρο οπαλ λευκο για κρινεις, αυτα που λεγαμε.
Υπαρχουν και αλλα πουλακια, που βραβεύτηκαν και με πρώτες θέσεις, κύριο όμως. Δεσμεύομαι μόλις γυρισω απο το Αργος, θα αναρτήσω περισσότερες, οχι μονο τα δικα μου, αλλα και διαφορα πουλια που συμμετείχαν
 
Γιάννη για να μην το ξεχάσω. Το ταιστράκι πρέπει να μπεί αριστερά και πιο χαμηλά απο τις πατήθρες. Το πουλάκι επιδιώκει να βρίσκεται όσο γίνεται πιο ψηλά με αποτέλεσμα πολλές φορές να κάθεται στην ταίστρα για αρκετή ώρα.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ κατα την κρίση, διότι έτσι δεν δείχνει τα πλευρά και την γραμμή στάσης του.
 
Γιάννη για να μην το ξεχάσω. Το ταιστράκι πρέπει να μπεί αριστερά και πιο χαμηλά απο τις πατήθρες. Το πουλάκι επιδιώκει να βρίσκεται όσο γίνεται πιο ψηλά με αποτέλεσμα πολλές φορές να κάθεται στην ταίστρα για αρκετή ώρα.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ κατα την κρίση, διότι έτσι δεν δείχνει τα πλευρά και την γραμμή στάσης του.
Μαλιστα, ευχαριστω, πρεπει να δώσω περισσότερη βαση στην εκπαίδευση του πουλιου μεσα στο εκθεσιακο. Φετος δεν έδωσα τοσο χρονο για την σωστή εξοικείωση του πουλιού μεσα στο εκθεσιακο. Πιστευω ο αχατης οπαλ κιτρινο μωσαικο να σας πεδεψε.
Και θα ηθελα οποια παρατήρηση να μου την πείτε για την συγκεκριμένη ράτσα, με ενδιαφέρει παρα πολυ
 
Πολλά και θερμά συγχαρητήρια!
ιδικά στους διοργανωτές, τούς επισκέπτες οπου με την παρουσία τους δεινουν νια νότα γιορτής, και φυσικά όλους τούς εκτροφεις που διέθεσαν τα πουλάκια τούς και απο άλλες περιοχές. Ενα μεγαλο μπραβο!
 
Γιάννη εγώ θα σε παρακαλέσω να κατεβάσεις στην έκθεσή σας τα πουλάκια που σού έχω βαθμολογήσει για να δούμε την απόκλιση απο τον Donati (Ιταλός OMJ κριτής -υψηλού επιπέδου).

Donati_Canary_Judge_OMJ.webp
 
Γιάννη εγώ θα σε παρακαλέσω να κατεβάσεις στην έκθεσή σας τα πουλάκια που σού έχω βαθμολογήσει για να δούμε την απόκλιση απο τον Donati (Ιταλός OMJ κριτής -υψηλού επιπέδου).

View attachment 46530
Μαλιστα κ Μακη
 
Back
Top