Αναπαραγωγή 6 νεοσσοί σε μια φωλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης GimDim
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

GimDim

PB New Member
Εγγραφή
11 Φεβ 2015
Μηνύματα
180
Πόλη
Αρμένιο
Ένα ζευγάρι (το αγαπημένο μου), έχει 6 καλοταισμένους νεοσσούς 11 ημερών, στη φωλιά (εξωτερική) γίνεται το "έλα να δεις" από τον συνωστισμό, κυριολεκτικά το ένα πάνω στο άλλο, στριμωγμένα στα κάγκελα.
Τι μπορώ να κάνω για να πάρουν μια ανάσα που λέμε από το πολύ στριμωξίδι, και θέλουμε μέρες ακόμα για να εγκαταλείψουν τη φωλιά. Αν βέβαια πάνε όλα... καλά.
 
Η φωλιά είναι όπως την έφτιαξε αρχικά;
..Αν ναι, αφαίρεσε το νήμα και βάλε μια τσόχα.. Θα μεγαλώσει αρκετά ο χώρος.
 
Ένα ζευγάρι (το αγαπημένο μου), έχει 6 καλοταισμένους νεοσσούς 11 ημερών, στη φωλιά (εξωτερική) γίνεται το "έλα να δεις" από τον συνωστισμό, κυριολεκτικά το ένα πάνω στο άλλο, στριμωγμένα στα κάγκελα.
Τι μπορώ να κάνω για να πάρουν μια ανάσα που λέμε από το πολύ στριμωξίδι, και θέλουμε μέρες ακόμα για να εγκαταλείψουν τη φωλιά. Αν βέβαια πάνε όλα... καλά.
Υπέροχα... Πω πω έξι; ... και στο κλαρί... Μπράβο σας...
Μια δυο φωτογραφίες από αυτή τη φωλιά ελπίζω πως θα μας χαρίσεις.
Καλή συνέχεια.

Η φωλιά είναι όπως την έφτιαξε αρχικά;
..Αν ναι, αφαίρεσε το νήμα και βάλε μια τσόχα.. Θα μεγαλώσει αρκετά ο χώρος.
Νίκο νομίζω πως χρησιμοποιεί πολύ μεγάλες φωλιές.
 
Νίκο είχα τσόχα από την αρχή λόγω του κρύου για καλύτερα, άρα βγάζω το νήμα ή να βάλω μια δεύτερη φωλιά με τσόχα ακριβώς δίπλα εσωτερικά και να μοιράσω κατά κάποιο τρόπο τους νεοσσούς.
Γιάννη 13άρες χρησιμοποιώ.
 
Νίκο είχα τσόχα από την αρχή λόγω του κρύου για καλύτερα, άρα βγάζω το νήμα ή να βάλω μια δεύτερη φωλιά με τσόχα ακριβώς δίπλα εσωτερικά και να μοιράσω κατά κάποιο τρόπο τους νεοσσούς.
Γιάννη 13άρες χρησιμοποιώ.
Ναι ναι το θυμάμαι... Μερικά πράγματα δεν τα ξεχνώ εύκολα...
Κι εσύ μην ξεχάσεις τις φωτογραφίες... Θα είναι πολύ όμορφα.
 
Εχω βρει στο εμποριο εξωτερικες μπανιερες κλειστου τυπου στο μεγεθος της φωλιας.
Μπορεις να παρεις μια τετοια να βαλει λιγο νημα απο κατω και θα εισαι μια χαρα.
Το εχω δικαμασει σε εναν φιλο μου και δεν ειχε κανενα προβλημα!

http://www.antemisaris.gr/Uploads/Images/15090/Μπανιερα-Εξωτερικη-enlarge.jpg

σαν αυτη!
 
Γιάννη ευχαριστώ για τις ευχές, φέτος συμβαίνουν περίεργα πράγματα και όσο για τις φωτογραφίες με τη πρώτη ευκαίρια, αναμένω εξωτερική βοήθεια λόγω δυσκολίας όπως σου είπα με την τεχνολογία.
 
Δεν θα πρότεινα να τα χωρίσεις...Φοβάμαι μην μπερδευτεί η μάνα και μείνει κάποιο η κάποια ατάιστα.
 
Εχω βρει στο εμποριο εξωτερικες μπανιερες κλειστου τυπου στο μεγεθος της φωλιας.
Μπορεις να παρεις μια τετοια να βαλει λιγο νημα απο κατω και θα εισαι μια χαρα.
Το εχω δικαμασει σε εναν φιλο μου και δεν ειχε κανενα προβλημα!
Γιώργο (καλησπέρα στη Λαμία) προς το παρόν, θα κάνω αυτό που μου πρότεινε ο Νίκος θα αφήσω μόνο τη τσόχα και βλέπουμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: pkstar
Back
Top