Αναπαραγωγή 9 Αυγά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Louela
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Louela

PB New Member
Εγγραφή
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
38
Πόλη
Χαλκίδα
Καταρχήν,Καλησπέρα σε όλους! Ελειπα πολύ καιρό από τη παρέα σας και ελπίζω να μην ξανασυμβεί! Μου λείψατε!
Λοιπόν... Να σας πω νεα μας! Οι μικρουλες μου κανανε αυγουλακια! Η μια 2 και η αλλη...9 😱Δεν το περιμενα γιατι απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα ηξερα για 4-5! Αλλα ειμαι στεναχωρημενη γιατι εχουν περασει 2 εβδομαδες... και τιποτα ακομα!Λεω να τα παρω τα αυγουλακια απο τη φωλια. Κριμα δεν είναι να παιδέυονται!; Ευχαριστώ και χαιρομαι που ξαναγύρισα στη παρέα!
 
Καλησπερα! 9 αυγα; Αυτο δεν ειναι πουλι αυτο ειναι κουνελα! Τι τους δινεις για πυρωμα; βιαγκρα;
Ευχομαι να σου πανε ολα καλα! Το σιγουρο ειναι οτι η περιπτωση αυτη πρεπει να ειναι απο τις πιο σπανιες! Εγω δεν εχω ξανακουσει τετοιο νουμερο.
 
Λίτσα έλεγξε και την περίπτωση το ζευγάρι που σου έκανε τα 9 αυγά να αποτελείται από 2 θηλυκές:D για αυτό και να είναι όλα άσπορα
 
9 αυγα ειναι οντως παρα πολλα. Κανε ωοσκοπηση πριν τα πεταξεις. Ποτε δεν ξερεις.

14 μερες εχουν περασει απο τοτε που εκανε το πρωτο η το τελευταιο; Μετρα καλα τις μερες..
 
παιδια και σε εμενα φετος σε μια φωλια ειχα 9 αβγα οποτε τα επιασα και τα δυο πουλια να τα δω και ηταν θυληκα 😱 καθε αλλο παρα στεναχοριθηκα μια θυληκια παραπανω τετοιο καιρο ειναι οτι καλιτερο
 
μαλλον εχεις 2 θυληκιες. Αλλιως ειναι πολυ σπανιο.ωοσκοπηση εκανες;
 
αν οντως εκανε 9 και ειναι ζευγαρι περιμενε 9 μερες ακομα γιατι υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ολα γονιμοποιημενα και να τα πεταξεις τζαμπα.
 
Και όμως ειναι ζευγάρι & εκανε 9 αυγα! Δεν νομιζω πως υπαρχει λόγος να τα ταλαιπωρώ άλλο! Θα τα πεταξω. Πόσο ακόμα;Εχουν περασει πανω απο 18 μερες απο το πρωτο αυγο! Οσο για την ωοσκοπηση, οχι δεν εκανα, αλλα ουτε και γνωριζω...
 
Ναι, ναι!Tζωρτζίνα μου! Είναι ζευγάρι! Τα είδαμε να ζευγαρώνουν άπειρες φορές... Και ο Pepito μια χαρα τραγουδάει...
 
ασε τα αυγα μεχρι να κλεισει και το τελευτεο 15 μερες.. Να εισαι σιγουρη... Μπορει ακομα και ενα να εχει πουλακι.. Κριμα ειναι...
το καλυτερο ειναι η οωσκοπιση.. Ειναι πολυ ευκολη...
 
Πολύ ωραια! Σας ευχαριστώ! Ειδα το youtube και τις φωτογραφίες και με βοήθησαν πολύ! Το μόνο που απομένει είναι να πάρω ένα φακό απο το pet! Να ειστε καλά!
 
Δεν χρειαζεται ειδικος φακος απο πετ σοπ. Με ενα απλο φακουδακι μπορεις να κανεις την δουλεια σου.

Αν υπαρχουν μπολικα ασπορα κι υπαρχει εστω και ενα με σπορο μεσα βγαλε κανα 2-3 ασπορα να μην δυσκολευεται στο κλωσσιμα.
 
Back
Top