Αναπαραγωγή 90άρα κινέζικη ζευγαρώστρα με χώρισμα στην μέση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Babis124
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Babis124

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιουλ 2023
Μηνύματα
12
Καλησπέρα σας. Θέλω να πάρω μια 90άρα ζευγαρώστρα για να αναπαράγω ιθαγενή αλλά το πρόβλημα είναι πως το κλουβί αυτό έχει 3 διαφορετκά χωρίσματα ενώ εγώ θέλω ένα μόνο στην μέση, υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω εγώ ένα χώρισμα στη μέση ή να χρησημοποιήσω ένα άλλο κλουβί;
 
, υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω εγώ ένα χώρισμα στη μέση
Διάβασε το παρακάτω μήνυμα, ίσως σε βοηθήσει.
Μήνυμα στη συζήτηση "Διαμόρφωση χώρου εκτροφής" https://community.petbirds.gr/threads/Διαμόρφωση-χώρου-εκτροφής.34528/post-2386568
Υπάρχουν 90αρες ζευγάρωστρες με ένα διαχωριστικό, είναι όμως ακριβές.
Υπάρχει και η λύση της 75αρας.
 

Όπως ανέφερε κ ο Βάιος @Vada , υπάρχει η λύση της 75αρας με ένα διαχωριστικό αλλά υπάρχει κ αυτό το κλουβί με ένα διαχωριστικό πάλι, 80εκ περίπου..δεν κερδίζεις κ πολλά σε εκατοστά σε σχέση με την 75αρα αλλά έχει μεγαλύτερο ύψος, αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο βέβαια κ γενικά έχει αρκετή άνεση.

Εγώ δεν κάνω αναπαραγωγή αλλά με εξυπηρετεί πολύ για δύο μπάτζι που έχω.
Θα πρέπει να αναφέρω ότι δεν έχει σχάρα αλλά έχει δύο αποσπώμενα συρταρια. Η τιμή του είναι κάπως υψηλότερη από την 75αρα κ την 90αρα, απλά το αναφέρω σαν επιλογή καθώς εγώ νιώθω ευχαριστημένη.
 

για να αναπαράγω ιθαγενή
Καλησπερα. Τα, εκτροφης, ιθαγενη δεν ξερω κατα ποσο θα τα ελεγε κανεις ευκολα για αναπαραγωγη γενικα. Εχεις πουλια απο εκτροφεα?
 
Οι 76 ζευγαρωστρες δεν έχουν αφαιρούμενη σχάρα,αυτό είναι πρόβλημα.
 
Back
Top