Συζήτηση Προϊόντος Antistress - Tafarm

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με την πολυβιταμίνη ενδυνάμωσης Antistress της Tafarm και τη χρήση της στα πτηνά.

Δείτε το Antistress της Tafarm​

 
Αξιολόγηση Antistress από ΝΙΚΟΣ ΛΑΤΤΑΣ είπε:
Όσο καλό και να είναι ένα φάρμακο δεν μπορεί να είναι τέλειο. Προσωπικά αποφεύγω να το δίνω στο μπάτζι μου μόνο αν πάω κάποιο ταξίδι και τα πάρω μαζί. Πάντως έχει βοηθήσει πολύ. Μερικές φορές το δίνω και πριν πάω στον πτηνίατρο για καλό και για κακό.
Θα ήθελα να κάνω δύο παρατηρήσεις εδώ:
  1. Το συγκεκριμένο σκεύασμα ΔΕΝ είναι φάρμακο. Στις παρουσιάσεις των φαρμάκων δεν μπορούν να γίνουν αξιολογήσεις. Τα φάρμακα είναι εργαλεία των γιατρών και η αξιολόγηση τους πρέπει να έχει επιστημονική βάση.
  2. Το Antistress της Tafarm είναι μία κοινή πολυβιταμίνη που κάνει λίγο καλύτερα ή λίγο χειρότερα αυτό που κάνουν όλες οι πολυβιταμίνες. Ο όρος αντι-στρες είναι περισσότερο ένας όρος μάρκετινγκ παρά μία ιδιότητα ενός συμπληρώματος διατροφής. Ούτως ή άλλως όλες οι πολυβιταμίνες προορίζονται ΚΑΙ για καταστάσεις στρες. Η οικειοποίηση του όρου, δεν συνιστά αποκλειστικότητα.
 
Με συγχωρείται, κατά λάθος χρησιμοποίησα τον όρο φάρμακο. Είμαι ενήμερος για τις ιδιότητες της πολυβιταμίνης. Απλά έχω παρατηρήσει πως ελαττώνει το στρες των πτηνών μου λίγο καλύτερα από άλλες βιταμίνες που χρησιμοποίησα. Μπορεί να είναι μόνο η δικιά μου περίπτωση ή η παρατήρησή μου να είναι λανθασμένη.
Ζητώ συγγνώμη για όποιο μπέρδεμα προκάλεσα.
 
Με συγχωρείται, κατά λάθος χρησιμοποίησα τον όρο φάρμακο. Είμαι ενήμερος για τις ιδιότητες της πολυβιταμίνης
Ναι Νίκο, καταλαβαίνω. Είναι ένα εκ παραδρομής λάθος που κάνουν πολλοί και απλά βρήκα την ευκαιρία να το επισημάνω για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις

Ζητώ συγγνώμη για όποιο μπέρδεμα προκάλεσα.
Δεν υπάρχει πρόβλημα. 🙂
 

Σχετικά θέματα

Back
Top