Ασθένειες Banshee και Priscilla επισκεφθηκαν τον κτηνίατρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Σήμερα ήταν η μέρα για Banshee και Priscilla να επισκεφθείτε τον κτηνίατρο. Πρόκειται για μια ετήσια εκδήλωση. Ο κτηνίατρος ασκεί τα εξής καθήκοντα:

Fecal Examination (direct & flotation)
Choanal,Cloacal,Crop swab
Gram Stain Cytology
Acid-Fast Cytology
Chlamydophila PCR
Complete Blood Count
Blood Chemistry analysis
Polyoma Virus Vaccination
Nail, Beak, Wing trim
Physical Examination

Banshee weighed 123 grams, Priscilla weighed 116 grams

Τα πτηνά πρόστιμο. Υπάρχει μόνο ένα μικρό πρόβλημα με τους ζύμης σε κόπρανα. Θα αρχίσω να τους μηλίτη ξύδι μήλου να βοηθήσουμε σε αυτό. Ο κτηνίατρος δεν θεώρησα ότι το θέμα ήταν σοβαρό. Δεν συνιστούμε οποιοδήποτε φάρμακο.
 

Συνημμένα

  • IMG_0154.webp
    IMG_0154.webp
    23,7 KB · Προβολές: 86
  • IMG_0159.webp
    IMG_0159.webp
    29 KB · Προβολές: 78
  • IMG_0167.webp
    IMG_0167.webp
    32,9 KB · Προβολές: 82
  • IMG_0170.webp
    IMG_0170.webp
    24,1 KB · Προβολές: 81
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Μου αρέσει που είναι πολύ ήσυχα περιμένοντας να έρθει η σειρά τους για εξέταση.
 
Ευχαριστώ! Ήμουν τόσο ευχαριστημένος με τη συμπεριφορά τους σήμερα. Banshee δεν έκανε ήχους. Έκανε τον κτηνίατρο για να δαγκώσει το δάχτυλο, αλλά δεν ήταν μια κακή δάγκωμα. Priscilla φοβόταν. Ωστόσο, δεν δαγκώνουν.
 
Θα συμφωνησω οτι εχουν πολυ καλους τροπους τα πουλια σου Jamie! :D Συγχαρητηρια και χαιρομαι που ειναι υγειη! Μου αρεσουν και τα κλουβια μεταφορας τους! :D
 
Μπραβο Jamie!
Κ εσυ κ τα πουλακια σου ειστε τυχεροι που εχετε πτηνιατρο!
Εδω στις μικρες πολεις ο πτηνιατρος ειναι αγνωστη λεξη☹
 
Θα συμφωνησω οτι εχουν πολυ καλους τροπους τα πουλια σου Jamie! :D Συγχαρητηρια και χαιρομαι που ειναι υγειη! Μου αρεσουν και τα κλουβια μεταφορας τους! :D

Ευχαριστώ! Αυτά λίγο κλουβιά είναι τέλεια για τη μεταφορά των πτηνών. I αγόρασαν σε ένα μαγαζί για ζώα συντροφιάς. Είναι πολύ φθηνό. Έχω αρκετές από αυτές. Τα μεγαλύτερα πτηνά που δεν χωράει σε αυτά, έτσι έχω μεγαλύτερα κλουβιά μεταφοράς για τους
 
Μπραβο Jamie!
Κ εσυ κ τα πουλακια σου ειστε τυχεροι που εχετε πτηνιατρο!
Εδω στις μικρες πολεις ο πτηνιατρος ειναι αγνωστη λεξη☹

Ευχαριστώ! Είναι η ίδια εδώ στην Αμερική. Πολλά μέρη δεν έχουν κτηνίατρος που μπορεί να θεραπεύσει τα πτηνά. Είμαι τυχερός. Υπάρχουν 2 κτηνίατροι σε αυτή την πόλη που βλέπουν τα πτηνά. Ωστόσο, μόνο επίσκεψη σε Vet Pets Animal Hospital Dr. Hannon. Το γραφείο του είναι κοντά στο σπίτι μου. Είναι περίπου 10 λεπτά με το αυτοκίνητο από το σπίτι μου υπό φυσιολογικές συνθήκες κυκλοφορίας.

http://www.vetpets.net/
 
Με το να κανεις στα πουλακια προληπτικο ελεγχο, αποδεικνυεις γι'αλλη μια φορα, υπευθυνοτητα σου Jamie! Μπραβο!
 
Κοινωνικά και ευπροσάρμοστα τα πουλάκια σου Jamieo ακόμη και στο γιατρό! Μπράβο σου, να τα χαίρεσαι!
 
Καλύτερα να πληρώσεις τον γιατρό και να έχεις τα πουλάκια σου υγιή, παρά να τα δώσεις σε φαρμακα ετεροχρονισμένα με αναμφίβολες συνεπειες για την υγεία των πουλιών! 🙂
 
αυτό είναι αλήθεια :D

Επίσης, τα χρήματα που βοηθά τον κτηνίατρο για να βοηθήσει τα άλλα ζώα και ανθρώπους. Έχει πολλούς εργαζόμενους
 
Ναι φυσικά αλλά πρωτίστως εχει σημασία η καλή υγεία των πουλιών σου! Γιατι όπως λέμε εδώ στη Ελλάδα: Καλιο γαιδουρόδενε, παρα γαιδουρογύρευε!

Και μια ακόμα παροιμία: Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!
 
Να δω πώς θα το μεταφράσεις αυτό Jamie... 😛

Έχεις δίκαιο, Σταύρο... Ο μεταφραστής παρέλειψε σχετικά με αυτή τη φράση. Πρέπει να είναι η δουλειά μου να μετατρέψουμε αυτό από εμένα.
 
Back
Top