Προϊόντα φροντίδας Beaphar Epithol

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PetBirds
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με την αλοιφή για τα ακάρεα των ποδιών και του ράμφους Epithol της Beaphar και τη χρήση της στα πτηνά.

Δείτε την Epithol της Beaphar​


⭐ Αξιολόγηση της Epithol ⭐
 
Εδώ και μερικές μέρες έχω αρχίσει και του βάζω αλοιφή στο ποδαράκι του καναρινιού μου γιατί τα πόδια του είναι σαν να έχουν λέπια και είναι πολύ άγρια. Θέλω να ρωτήσω αν αυτό μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία και το κελάηδισμα του πουλιού.
 
Το συγκεκριμένο φάρμακο σίγουρα δεν επηρεάζει το κελάηδημα του πουλιού.
 
Θέλω να ρωτήσω αν αυτό μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία και το κελάηδισμα του πουλιού.
Το ίδιο το φάρμακο - προϊόν όχι. Όμως, η αιτία που μας αναγκάζει να το χρησιμοποιήσουμε σε συνδυασμό με την ταλαιπωρία από τη διαδικασία εφαρμογής του, είναι πιθανό να του δημιουργεί στρες που μπορεί να επηρεάσει το κελάηδημα του. Πρόκειται όμως για μία προσωρινή κατάσταση η οποία εφόσον αποκατασταθεί, επανέρχεται και το κελάηδημα.
 
Ξέρει κανείς πόση διάρκεια "ζωής" έχει η Epithol; Την είχα αγοράσει νομίζω πριν 1,5 χρόνο... Στη συσκευασία το μόνο που γράφει είναι: Charge/U.V.D.: 6123811 και γι' αυτό δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Πάντως δεν έχει εκτεθεί σε ήλιο ή θερμότητα.
 
Διάρκεια ζωής δε γνωρίζω από τη στιγμή που δε γράφει ημερομηνία λήξεως. Εγώ πάντως θα τη χρησιμοποιούσα (προσωπική άποψη).
 
Δεν έχει κάτι να χαλάσει ώς συνθετικό παρασκευής, οπότε αν διατηρείται σε μέρος δροσερό και σκοτεινό διατηρείται μέχρι το τέλος.
 
Δεν έχει κάτι να χαλάσει ώς συνθετικό παρασκευής, οπότε αν διατηρείται σε μέρος δροσερό και σκοτεινό διατηρείται μέχρι το τέλος.
Γιώργο, μπορούμε να πούμε το ίδιο και για το Pulmosan; Σχετικά με την ημερομηνία λήξεως, εννοώ.
 
Είναι σωστό να παίρνω με το δάκτυλο Epithol μέσα από το βαζάκι, να βάζω στο πόδι και μετά να ξαναβάζω το δάκτυλο μέσα στο βαζάκι;
 
Γιάννη αυτές είναι οι οδηγίες και με αυτόν τον τρόπο εφαρμόζουμε την Epithol εδώ και πολλά χρόνια, οπότε υποθέτω ότι δεν είναι λάθος. Εάν χρειαζόταν άλλωστε να γίνει αλλιώς, θα το έγραφαν οι οδηγίες.
 
Αφού θεωρείται απολυμαντική (αν θυμάμαι σωστά περιέχει λίγο ιώδιο). Άρα εξουδετερώνει τα όποια μικρόβια βάζεις με το χέρι σου.
 
Πόσο άμεσα είναι τα αποτελέσματα από την εφαρμογή της epithol; Χρειάζεται μερικές μέρες μετά την ολοκλήρωση της θεραπείας ή θα πρέπει ήδη να έχει φανεί κάποια διαφορά ενώ το πουλάκι ακολουθεί ακόμα την θεραπεία;
 
@konstadina Από προσωπική πείρα τα αποτελέσματα είναι εμφανή από την πρωτη κ ολας εφαρμογή την επόμενη μέρα. Όσο περνάν οι μέρες της θεραπείας τόσο φαίνονται τα αποτελέσματα. Είναι πολύ ποιοτική κρέμα κ αποτελεσματική επίσης.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top