Συζήτηση Προϊόντος Beaphar Wormmiddel

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση για το Wormmiddel της Beaphar. Ερωτήσεις και απορίες σχετικά με το φάρμακο και τη χρήση του στα πτηνά.

Δείτε το Wormmiddel της Beaphar​

 
Γεια σας.

Έχει χρησιμοποιησει κανείς της Βοgena wormmiddel; Διάβασα τι λέει η σελίδα μας τις οδηγίες χρίσης αλλά δεν λέει για πόσες μέρες.

Ευχαριστώ.
 
Να είσαι καλά ρε φίλε, ευχαριστώ. Το έχεις δοκιμάσει; Αν ναι από πότε είδες διαφορά στο πουλί/πουλιά σου;
 
Να συμπληρώσω ότι υπάρχει το wormmiddel-worminal και το wormmiddel-ascapinal. Η μόνη διαφορά τους είναι ότι το πρώτο περιέχει 10mg/ml levamisole hydrochloride ενώ το δεύτερο 50mg/ml levamisole hydrochloride! Υποθέτω λοιπόν πως το ένα είναι για πρόληψη και το άλλο για θεραπεία.

Να είσαι καλά ρε φίλε, ευχαριστώ. Το έχεις δοκιμάσει; Αν ναι από πότε είδες διαφορά στο πουλί/πουλιά σου;
Χρησιμοποιώ προληπτικά κάθε χρόνο το wormmiddel-worminal. Δεν μου έχει τύχει να υπάρξει αποδεδειγμένα (μέσω ιατρικής γνωμάτευσης) πρόβλημα για να μάθω αν όντως θεραπεύει.
 
Στο συγκεκριμένο σκεύασμα, όσο αναφορά την δοσολογία υπάρχουν άλλες δοσολογίες πάνω στο μπουκάλι και διαφορετική στο κουτί Τσέκαρέ το!

Εγώ χρησιμοποιώ το LEVOPLIX έχει Την ίδια δραστική ουσία, πολύ φθηνότερο και με σαφές δοσολογικό σχήμα.
 
Εγώ χρησιμοποιώ το LEVOPLIX έχει Την ίδια δραστική ουσία, πολύ φθηνότερο και με σαφές δοσολογικό σχήμα.
Γνωρίζω το συγκεκριμένο φάρμακο από τότε που είχα ενυδρεία. Ξέρω επίσης ότι κυκλοφορεί και για σκυλιά καθώς και σε ταμπλέτες για φυτά. Υπάρχει και για ωδικά πτηνά;
 
LEVOPLIX/erfar
δραστικη ουσια λεβαμιζολη υδροχλωρικη
σκονη για παρασκευη ποσιμου διαλυματος
η χρηση του προοριζεται για παραγωγικα ζωα και πτηνα και για σκυλο γατα
δοσολογια 5gr/lit νερου για 1 ημερα και επαναληψη υστερα απο 2 εβδομαδες
πληροφοριες
κτηνιατρικο συνταγολογιο
κτηνιατρικο φαρμακευτικο εγχειριδιο
 
Χρησιμοποίησα σε 3 διαφορετικές περιπτώσεις το σκεύασμα wormmiddel για την περίπτωση των εντερικών σκουληκιών και με επιτυχία τα θεράπευσε τα πουλιά. Οι δύο περιπτώσεις ήταν σε καναρίνια ενώ η άλλη σε ζεμπράκι. Αποτέλεσμα είδα στο ζεμπράκι μόνο με μια δόση ενώ σε ένα θηλυκό καναρινι μετά από 3 μέρες συνεχόμενης δόσης που αναγράφεται στη συσκευασία. Έμεινα ικανοποιημένος σε σχέση με το teniazine της tafarm που δεν έκανε απολύτως τίποτε.

Rating:
 
Back
Top