Brands Beaphar

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με τη Beaphar και προϊόντα, της.

Παρουσίαση της Beaphar​

Προϊόντα Beaphar​

 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Σε οτι αναφορα τις τροφές, η πολιτική που ακολουθεί η εταιρία δείχνει οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει τους εκτροφείς και τους χομπιστες που κατεχουν τις βασικές γνώσεις. Απευθύνεται στην κατηγορία των πελατών που επιλέγουν τροφή με βάση την τιμή ενος προϊόντος και παντα με γνώμονα οτι οσο πιο ακριβό τόσο το καλύτερο και αυτομάτως premium.

Σε οτι αναφορά τα φαρμακευτικά προϊόντα η Beaphar δινει αξιόπιστες απαντήσεις σε καταστάσεις που καλούνται να αντιμετωπίσουν οι εκτροφείς.

Υπέρ
  • Φαρμακευτικά σκευάσματα
Κατά
  • Διατροφικά σκευάσματα
 
Σε οτι αναφορα τις τροφές, η πολιτική που ακολουθεί η εταιρία δείχνει οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει τους εκτροφείς και τους χομπιστες που κατεχουν τις βασικές γνώσεις.
Για ποιο λόγο Αντώνη; Ποια είναι τα σημεία που θα επικέντρωνες την κριτική σου στον συγκεκριμένο τομέα της επιχείρησης;
 
@Stavros Αρχικά θα σταθώ στην περιορισμένη γκάμα προϊόντων διατροφής,δουλευει max 10 κωδικους για ολα τα ηδη των πτηνων. Αυτομάτως αυτο στα δικα μου ματια ειναι μειονεκτημα για ενα τέτοιο brand.

Αλλα αυτο που μου προκαλει ακομα πιο αρνητική εντύπωση ειναι η παντελής έλλειψη documentation πριν την αγορα. Μιλαμε για μια εταιρία με επίσημη εκπροσώπηση στην Ελλάδα και διαδικτυακά με ενα τιμολογιο στα 100ευρω τα 15 κιλα αυγοτροφης και αυτό που εχει να μας πει επισημα η Beaphar ειναι οτι προκειται για μια νοστιμη και ισορροπημένη τροφη.

Αυτο για εμενα δειχνει μηδενικό σεβασμό στον πελατη/καταναλωτή.
 
Αρχικά θα σταθώ στην περιορισμένη γκάμα προϊόντων διατροφής,δουλευει max 10 κωδικους για ολα τα ηδη των πτηνων. Αυτομάτως αυτο στα δικα μου ματια ειναι μειονεκτημα για ενα τέτοιο brand.
Αυτό δεν θα το έλεγα μειονέκτημα. Ίσως απλά ο προσανατολισμός της να είναι διαφορετικός.

επίσημη εκπροσώπηση στην Ελλάδα και διαδικτυακά
Σε αυτό πάσχουν σχεδόν όλα τα brands. Οι αντιπρόσωποί τους στην Ελλάδα έχουν μαύρα μεσάνυχτα σε επικοινωνιακό και τεχνολογικό επίπεδο. Είναι απλά έμποροι παλιάς κοπής. Αυτό σε κάποιες περιπτώσεις αδικεί τη μητρική εταιρία που τους εμπιστεύτηκε.
 
@Stavros

Υπάρχει η Beaphar Hellas ΕΠΕ στην Ελλάδα σύμφωνα με το επισημο site Σταυρό.
Δεν ξερω αν απλα κάνει αλλος την εισαγωγη.
 
Υπάρχει η Beaphar Hellas ΕΠΕ στην Ελλάδα σύμφωνα με το επισημο site Σταυρό.
Ναι, το γνωρίζω Αντώνη. Απλά μη φανταστείς ότι είναι τίποτα άτομα από την Ολλανδία που κρατάνε το μαγαζί εδώ στην Ελλάδα.

26.webp
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
@Stavros

Ναι δεν το ειχα ετσι μεσα στο μυαλο μου ουτως η αλλως,αλλα το θεμα ειναι πως το site ειναι global.
Σε καμια γλωσσα δεν εχει documentation για τα προιοντα.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top