Ασθένειες Budgie ίσως κρυωμένο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MyRoksi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MyRoksi

PB New Member
Εγγραφή
30 Νοε 2020
Μηνύματα
45
Πόλη
Ηράκλειο
Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα την γνώμη στο παρακάτω θέμα. Σκοπεύω να πάω σε κάποιον κτηνίατρο τον Ροκσι γιατί αυτές τις δύο μέρες δεν τον βλέπω καλά, φαίνεται λίγο κουρασμένος και κοιμάται στον ώμο μου συχνά επίσης όταν πάει στο κλουβί υπάρχουν στιγμές που κοιμάται στον πάτο του κλουβιού με το κεφάλι του χωμένο στα φτερά, το καλό είναι ότι τρώει και πίνει νερό κανονικά ενώ αν του βάλω ήχους από παγαλακια ή τραγούδια αρχίζει και κελαηδάει το ερώτημα μου είναι οι κουτσουλιές πριν μέρες ήταν φυσιολογικές ίσως λίγο αρρενωπα σε χρώμα πράσινο σκούρο, εχτές το βράδυ όμως ήταν πολύ σκληρά σε χρώμα μαύρο, σήμερα είναι φυσιολογικά πάλι, θα ήταν καλό μια επισκεψη σε κτηνίατρο που να γνωρίζει από πτηνά σωστά?
 
@MyRoksi σίγουρα θα ήταν η καλύτερη λύση ένας πτηνιατρος, ο βαθύς ύπνος, ο ύπνος στο πάτο του κλουβιου και γενικότερα οι αλλαγές στην συμπεριφορά τους δείχνει ασθένεια!
 
@Elli Σε ευχαριστώ πολύ, βρήκα ένα κτηνιατρείο για μικρά ζώα λογικά θα γνωρίζουν και για μπατζι, σκοπεύω να ρωτήσω να δω τι θα κάνω με τον μικρό
 
  • Like
Αντιδράσεις: Elli
@MyRoksi Δεν ειναι σιγουρο αυτο!Πριν παρεις τον μικρο για να πατε, κανε μια ερωτηση πρωτα, μην ταλαιπωρηθει το μικρουλι στην κατασταση του!Τα κτηνιατρεια συνηθως δεν εχουν εμπειρια με πτηνα ή δεν γνωριζουν ή δεν αναλαμβανουν καθολου! Μπορει αυτο το κτηνιατρειο να ειναι μια εξαιρεση αλλα δεν συγκρινεται με εναν ειδικευμενο πτηνιατρο!

Ευχομαι γρηγορα περαστικα και ενημερωσε μας οταν μπορεσεις και θα εχεις νεα για την κατασταση του μικρου!
 
@MyRoksi , αν δεν έχεις πάει ήδη σε πτηνίατρο, καλύτερα να πας σε ειδικευμένο σε πτηνά, γιατί αλλιώς δεν θα βγάλεις άκρη. Πέραν της κατάπτωσης, το μαύρο χρώμα στις κουτσουλιές δεν είναι καλό σημάδι. Ακόμα κι αν είναι Κυριακή, αν ήδη δεν έχεις βγάλει άκρη, πάρε τηλέφωνα. Μένεις στο Ηράκλειο Αττικής ή Κρήτης;
 
@ianos Εδώ δεν έχω ακουστά για πτηνιατρους κ δεν ξέρω που να βρω κάποιον να ξέρει πάνω κάτω μένω Κρήτη, με βλέπω να μην βγάζω άκρη με αυτό δυστυχώς..
Σήμερα εν τω μεταξύ είναι καλύτερα στην διάθεση του αλλά πρέπει να το δει κάποιος κ δεν ξέρω αν θα βρω σύντομα κάποιον που τουλάχιστον να έχει εμπειρία με πτηνά πρέπει να ρωτήσω και φίλους μήπως γνωρίζουν κάποιον αν έχω κάποιο νέο θα σας ενημερώσω κ ελπίζω να είναι σύντομα
 
Back
Top