Ασθένειες Budgie ανασαίνει γρήγορα

dimitra_1980

PB Member
Εγγραφή
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
548
Πόλη
Αθήνα
Είναι φυσιολογικό ένα Budgie να ανασαινει γρήγορα;Η αναπνοή του δεν ακούγεται καθόλου, δε βάζει δηλαδή περίεργους ήχους αλλα βλέπω πως ανασαίνει αρκετά γρήγορα. Είναι φυσιολογικό αυτό ή πρέπει να ανησυχώ;
 
Αν ανασαινει γρηγορα την στιγμη που πας κοντα του,το κανει απο φοβο!
Παρακολουθησε το χωρις να σε βλεπει... Αν ανασαινει παλι γρηγορα εχουμε προβλημα☹
 
Ναι Νίκη έχεις δίκιο. Με πρόλαβες. Μόλις θα το ρωτούσα αυτό. Επειδή είναι λίγο "αγριμάκι" και δεν πλησιάζεται, μήπως το κάνει από στρες,Θα το παρακολουθήσω. Πάντως τρώει κανονικά και φαγητό και λαχανικά και μιλάει και ασταμάτητα όταν ακούει θορύβους.
 
Αν δεν το κάνει απο στρες, τί πρόβλημα μπορεί να έχει δηλαδή;
 
Οπως το περιεγραψες μια χαρα μου φαινεται 😉
Απλα ειναι φοβιτσιαρικο...
Δεν μπορω να ξερω τι θα μπορουσε να εχει επ ακριβως!
Επειδη χρονια ειχα μπαντζις και τωρα εχει οξαδερφος μου. Το καλυτερο γι αυτα εκτος απο καλη διατροφη, ασκηση και καθαριοτητα ειναι να του παρεις μια παρειτσα:)
Ειναι πολυ κοινωνικα ζωα και δεν ους αρεσει καθολου η μοναξια πιστεψε με...
Ασχετο:Πολυ κουκλι το κουκλι του αβαταρ σου
 
.. Ναι.. Ο Ναπολέων μου! Παρεπιπτόντως ξέχασα να αναφερω πως εδώ και δυο βδομάδες του έχω πάρει θυληκιά, μια κάτασπρη παπαγαλίνα και σήμερα τους έβαλα μαζί. Με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω και φωτό.Φοβάμαι μήπως έχει κάτι και κολλήσει και τη θυληκιάΠάντως τώρα κάθονται δίπλα δίπλα. Η γνωριμία πήγε μια χαρά
 
.. Ναι.. Ο Ναπολέων μου! Παρεπιπτόντως ξέχασα να αναφερω πως εδώ και δυο βδομάδες του έχω πάρει θυληκιά, μια κάτασπρη παπαγαλίνα και σήμερα τους έβαλα μαζί. Με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω και φωτό.Φοβάμαι μήπως έχει κάτι και κολλήσει και τη θυληκιάΠάντως τώρα κάθονται δίπλα δίπλα. Η γνωριμία πήγε μια χαρά



Να την χαιρεσαι την κουκλα!
 
Back
Top