Ασθένειες Budgie παράγει ένα περίεργο ήχο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TZERI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

TZERI

PB New Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2022
Μηνύματα
5
Πόλη
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Καλημέρα είμαι κ εγώ νέος κ στα μπατζι κ στην παρέα σας.Ενα μήνα έχω τον Τζέρι και την Μίρα απο πετ σοπ . Έχει μια βδομάδα που παράγει ένα περίεργο ήχο ο Τζέρι κ μια κτηνίατρος έδωσε μια αντιβιοση (δοξυκυκλινη)αλλά βλέπω ελάχιστη βελτίωση. Η όρεξη του κ η διάθεση του είναι μια χαρά.
 
Ανέβασε ένα βίντεο αν μπορείς να καταλάβουμε τι εννοείς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: TZERI
Αυτος είναι ο ήχος.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
[automerge]1643976618[/automerge]
Τα κατάφερα ;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@TZERI Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο πουλάκι κάνει τον ήχο. Είναι αυτό που ακούγεται απο την άρχη του βίντεο ή το "τσιρ τσιρ" που κάνει στο 0:23 το αρσενικό;
 
Δεν έχω ξανά ακούσει κάτι παρόμοιο να σου πω την αλήθεια. Υπάρχει περίπτωση να έχει αντιγράψει από κάπου αυτόν τον ήχο;
 
Δεν νομίζω να τον έχει αντιγράψει ... Ξεκίνησε σε μικρότερη ένταση κ ανέβηκε. Εχθές το βράδυ όμως την χαμήλωσε την ένταση αισθητά.
 
Mου δίνει την αίσθηση δυσκολίας στην αναπνοή έτσι όπως ακούγεται χωρίς να δείχνει γενικά να ασθενεί σοβαρά όπως θα περίμενε κανείς με τόσο δυνατό ήχο, αν όντως προέρχεται απο την αναπνοή του. Όποως και να έχει θα συμβουλευόμουν έναν κτηνίατρο οπωσδήποτε τη Δευτέρα. https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
Back
Top