Ασθένειες Budgie τινάζει το πόδι του και μετά το ξύνει

ΆνναΤ

PB New Member
Εγγραφή
17 Φεβ 2020
Μηνύματα
17
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα. Ένα από τα budgies μου έχει το εξής πρόβλημα: από το μεσημέρι και μετά το αριστερό του πόδι τινάζεται περίεργα και μετά το ξύνει για λίγο. Αυτό γίνεται μέχρι να κοιμηθεί, ευτυχώς στον ύπνο δεν συμβαίνει. Την επομένη μέρα από το μεσημέρι και μετά παλι τα ίδια. Έχει κανείς κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?
 
Προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα. Το έφτασα μεχρι 3 δευτερόλεπτα και πάλι μου έβγαινε μνμ ότι είναι μεγάλο το αρχείο.
 
Ελπίζω να το κατάφερα το βιντεάκι.
Για δείτε...


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Βρήκατε τον λόγο τελικα που το κάνει αυτό ; Το έχω παρατηρήσει και στο δικό μου μπατζι σαν να μην μπορεί να ισορροπήσει, σαν να την ενοχλεί όταν πατάει στο ποδαράκι της
 
Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό που παθαίνει. Και μάλλον κανείς από εδώ δεν πρέπει να ξέρει γιατι δεν είχα κάποια απάντηση. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να πάω άμεσα σε γιατρό για να ρωτήσω.
 
Δεν κάνει μόνο το πόδι του, αλλά κουνάει με την ίδια νευρική κίνηση και τις φτερούγες όπως και το κεφάλι του. Χρειάζεσαι σίγουρα γνώμη απο γιατρό. Αφού μένεις Θεσσαλονίκη, στη θέση σου θα σκεφτόμουν την Κτηνιατρική κλινική του ΑΠΘ.
 
Δεν έχω πάει ποτέ στην κλινική του ΑΠΘ αλλά έχω ακούσει καλά σχόλια. Θα το κάνω αυτή τη φορά κι ελπίζω να έχω καλά νέα. Ευχαριστώ και θα ενημερώσω μόλις έχω νεώτερα!
 
Back
Top