Γενικά Budgie II

dimitra_1980

PB Member
Εγγραφή
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
548
Πόλη
Αθήνα
Δυστυχώς μετά το θάνατο του Budgie, η Λόλα έμεινε μόνη. Κάι τα πηγαίνανε τόσο καλά οι δυο τους... Τέλος πάντων... Η ζωή συνεχίζεται γι' αυτό πήγα χθες και της πήρα άλλο πουλάκι. Τη λυπάμαι να κάθεται μόνη της ξαφνικά.. Μετά την καραντίνα ο μικρός θα μετακομίσει με τη ασπρούλα σε ένα αρκετά μεγάλο κλουβάκι(που θα αρχίσω αυτές τις μέρες να ψάχνω) και ελπίζω να βρεθώ κι εγώ κάποια μέρα στην ευχάριστη θέση να δω καινούρια μωράκια στο κλαρί... Και αν πάλι δε γίνει, δεν πειράζει. Ούτως ή άλλως όλα τα μωρά μου τα λατρεύω όπως και να ΄χει! Να και ο μικρός.Φυσικά και αυτός ονομάστηκε Budgie:
 

Συνημμένα

  • DSCI0065.webp
    DSCI0065.webp
    30,9 KB · Προβολές: 103
  • DSCI0064.webp
    DSCI0064.webp
    54 KB · Προβολές: 90
Πολυ ομορφο το νεο πουλακι Δημητρα! Ελπιζω να γινουνε ζευγαρι με τη Λολα σου! :D
 
Να σου ζησει και απο δω και περα να χεις μονο καλοτυχιες.:D. Νεαρος φαινεται ο κυριος... Καλους απογονους να χεις.
 
Κουκλος ο νεαρος! Ευχομαι να ταιριαξουν και να γινουν ενα ευτυχισμενο ζευγαρακι με την Λολα!:D
 
Ευχαριστώ! Δεν ξέρω γιατί βγήκε τυρκουάζ στη φωτό. Μπλε είναι ο μικρούλης.Ίδιο χρώμα ακριβώς με τον Budgie I. Μόνο που είναι κοινό παπαγαλάκι και δεν αγγλοφέρνει. Πάντως είναι ζωηρός, δηλαδή φαίνεται υγιής. Μπορώ να πω οτι αρχίζει να προσαρμόζεται.Ήδη "μιλάει" εξ αποστάσεως με τη Λόλα ενώ το μεσημέρι ειχε και μια σύντομη συνομιλία (πάντα εξ'αποστάσεως) με τη Ζουζού. Είδα και μερικές φλούδες από σποράκια, που σημαίνει οτι έφαγε. Θα αρχίσω σιγά σιγά να του δίνω και κανένα φρουτολαχανικό. Η Λόλα μέχρι στιγμής δεν τρώει ούτε φρούτα ούτε λαχανικά αλλά που θα πάει... Θα μάθει.
Ο νεαρός το απόγευμα έκανε και κάτι άλλο. Ενώ μιλούσε, φτερούγιζε ανα διαστήματα επι τόπου πάνω στο κλαδί του. Γιατί το έκανε αυτό άραγε;Για ξεμούδιασμα; Γιατί δε φαινεται και πολύ τρομαγμένος. Σαν χαρούλες μου φάνηκαν εμένα.Από την άλλη η Λόλα είναι πολύ φοβιτσιάρα ακόμη. Με το που πάω να πλησιάσω το κλουβί χτυπιέται στα κάγκελα
 
Ευχαριστώ Μαρία.. Είχε και κάτι Lovebirds τέλεια... Και σε θυμήθηκα! Κάθε φορά που βλέπω αυτά τα πουλάκια δε τα χορταίνω... Πολύ θα ήθελα ένα ζευγαράκι αλλά φωνάζουν πολύ τα άτιμα.. Και μένω σε πολυκατοικία.Αν κάποια στιγμή αλλάξω σπίτι θα πάρω 1000%, δεν υπάρχει περίπτωση..Sorry για το off topic..
 
Back
Top