Φροντίδα budgies - να τα βγάλω απο το κλουβί ή όχι;

anna2budgie

PB New Member
Εγγραφή
14 Φεβ 2014
Μηνύματα
54
Πόλη
Πειραιάς
καλημέρα!
καταρχην σας στέλνω φωτογραφία να δείτε τι όμορφα που είναι... και θέλω να ρωτήσω αυτό το ζευγαράκι το έχω ένα μήνα έχω αναλάβει αποκλειστικά όλη την φροντίδα που χρειάζονται και από θέμα εμπιστοσύνης είμαστε στο σημείο όπου έρχονται και τρώνε από το χέρι μου, δεν φοβούνται αλλά κρατάνε και τις αποστάσεις τους.. Διάβασα το θέμα '' εκπαιδευση τι δύσκολο πράγμα" και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να τα βγάλω έξω από το κλουβί με την διαδικασία που αναφέρεται, με ανοιχτή την πόρτα κτλ κτλ ... ευχαριστώ :)
 

Συνημμένα

  • rsz_1111.webp
    rsz_1111.webp
    113,5 KB · Προβολές: 94
Εαν εχουν μεγαλουτσικο κλουβι μεσα στο οποιο μπορουν να πετουν απο τη μια πατηθρα στην αλλη εγω θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο ακομη μεχρι να σε εμπιστευτουν περισσοτερο και να ανεβαινουν στο χερι σου. Για να τα βγαλεις απο το κλουβι πρεπει πρωτα να ασφαλισεις το δωματιο, απομακρυνοντας οτι μπορει να ειναι επικινδυνο για πουλια και να τραβηξεις κουρτινες ωστε να μην πεσουν πανω σε τζαμια. :)
 
το κλουβί είναι πολύ μεγάλο πετούν σκαρφαλώνουν κτλ κτλ :) ευχαριστώ για την βοήθεια! Θα σας ενημέρωσω για τυχόν εξελίξεις!
 
πανεμορφα ειναι! Να σου ζησουν! Δεν νομιζω να εχω δει πιο ομορφο μπατζι απο το μπλε ασπρο που εχεις!
 
Πολύ όμορφα τα μπάντζι σου! Είχα και εγώ ένα για 7,5 χρόνια και το είχα εκπαιδεύσει πολύ καλά αλλά δυστυχώς προ λίγων ημερών το έσκασε από το κλουβί του ☹ :΄(
 
Back
Top