Σπόροι Chia Evia Parrots

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με τους σπόρους chia για πτηνά της Evia Parrots και τη χρήση τους στα πουλιά.

Chia της Evia Parrots για Πτηνά​

 
@PetBirds κάποτε είχα ξεκινήσει να δίνω σπόρους chia στα καναρίνια και στις καρδερίνες δεν αφήνανε τίποτα να πάει χαμένο είχανε μεγάλη αποδοχή αλλά σταμάτησα να δίνω γιατί στη περιοχή που μένω(Ελασσόνα )δεν έβρισκα είχανε μόνο βιολογικούς αλλά τα 2 πρώτα σακουλάκια που αγόρασα ήτανε βιολογικά δοκίμαζα και εγώ κάπου κάπου 😂🤣
 
πολυ μεγαλη αποδοχη απο τα καναρινια μου σαν κερασμα οι σποροι chia αλλα να πω και εναν προβληματισμο μου για το κοστος
εν προκειμενω απο την Evia. Θα το εθετα και απευθειας ερωτηση αν πηγαινα στο Αργος.
Γιατι οι σποροι chia για τα καναρινια εχουν μεγαλυτερη τιμη κιλου απο οτι τα αντιστοιχα βιολογικα για εμας?
τροφη για σκεψη τα παρακατω links


https://biofos.gr/index.php?route=product/product&product_id=7104



Παρεπιμπτοντως ευκολα βγαινουν φυτρα και σε λιγο θα ξερω και την αποδοχη τους απο μετεπειτα των φυτρων σταδιο αναπτυξης :-)
[automerge]1695902307[/automerge]
IMG_20230928_145645.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20230928_145645.webp
    IMG_20230928_145645.webp
    93,3 KB · Προβολές: 0
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό για την τιμή δεν το γνώριζα μάλλον θα έχουνε τους λόγους τους εμείς πλέον γνωρίζουμε τι πρέπει να κάνουμε αν θέλουμε να δώσουμε chia στα πουλιά μας .
Καλά είναι να μας ενημερώσεις τι θα γίνει με τα φυτά που έβαλες
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Καλά είναι να μας ενημερώσεις τι θα γίνει με τα φυτά που έβαλες
Καλησπερα. Μια χαρα πηγε η αποδοχη και καταναλωση. θα δωσω και αλλες μερες και θα αφησω ομως να μεγαλωσουν λιγο να δω πως εξελισεται οσο μεγαλωνει η "πρασιναδα " chia σαν φυτο.
 
@φιλομαθης αυτά τα φυτά είναι και φρέσκα τα βλέπουν σαν μεζεδάκια γενικά τα καναρίνια ότι είναι σε πράσινο το τιμάνε έγω τα καναρίνια τα είχα σε εξωτερική κλούβα αρκετά μεγάλη μια φορά τα έβαλα ένα κυπαρίσσι σε γλάστρα και δεν έμεινε τίποτα το καθαρισανε μόνο τα κλαδιά μείνανε
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58

Σχετικά θέματα

Back
Top