Ασθένειες Cocatiel με προβλημα στο ποδι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fotis_t
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fotis_t

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2008
Μηνύματα
3
Πόλη
Κορυδαλλός
γεια σας, εχω ενα ζευγαρι κοκατιλ, σημερα στην προσπαθεια να τους αλλαξω κλουβι στον αρσενικο γυρισε το ποδαρακι του, μολις το ειδα μου σηκωθηκε η τριχα😱 το ξαναφερα σιγα σιγα στη θεση του αλλα κουτσαινει το καημενο και το εχει ανοικτο και το γυριζει προς τα πισω το παταει λιγο αλλα δεν μπορει να το κλεισει πολυ. Θα το δω και αυριο και αν ειναι θα το παω στο γιατρο λετε να γινει καλα;
 
θα το δω και αυριο και αν ειναι θα το παω στο γιατρο λετε να γινει καλα;
Νομίζω ότι θα πρέπει να το πας.

Αν είναι σοβαρός ο τραυματισμός θα πρέπει να γίνουν ενέργειες αποκατάστασης που δεν μπορούν να δοθούν ως συμβουλές από το φόρουμ αλλά ούτε και να εκτελεστούν από μη ειδικό.

Τις περισσότερες φορές οι τραυματισμοί αποκαθίστανται πλήρως. Εξαρτάται όμως πάντα από τη φύση του τραυματισμού και τη σοβαρότητα της κατάστασης.
 
An to podaraki tou einai fouskomeno h kokkino mporei na einai poli sovaro...Omos pigene ton sto giatro...
 
Πηγαινε το πουλάκι στον γιατρό. Οσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο.Αυτός θα σου πει τι έχει και πως γιατρεύεται...
 
Αν δεν έχεις κάποιον γιατρό υπόψην σου ρίξε μια ματιά εδω https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/

Αν πάλι μείνει ευχαριστημένος απο τον δικό σου γιατρό, μην παραλείψεις να τον συστησεις!

Περαστικά στο πουλάκι σου! Περιμένουμε τα νεότερα για την κατάστασή του!
 
λοιπον το πηγα σημερα στο περιστερι, το ειχα ξαναπαει σε αυτον και πιο παλια που ηταν κρυωμενο,το ευχαριστο ειναι οτι η ακτινογραφια δεν εδειξε σπασιμο και συμφωνα με το γιατρο θα αποκατασταθει μεσα στις επομενες μερες, εκεινο που του εκανε εντυπωση ειναι πως εβγαλε απο τα ρουθουνια του κατι ξερα κομματια, μου ειπε δεν εχει γινει πληρως καλα και πως του λειπει βιταμινη Α μου εδωσε ενα συμπληρωμα για μια εβδομαδα και μου ειπε να το παω να το ξαναδει. Τι να πω ελπιζω να πανε ολα καλα. σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας
 
Δίνετου και καρότο να τρώει είναι πλούσιο σε βιταμίνη Α. Μπορείς να του το βάλεις στο κλουβάκι του (στα κάγκελα) ολόκληρο ή να του το τρίψεις και να το βάλεις σε μια ταιστρα:)
 

Σχετικά θέματα

Back
Top