Αναπαραγωγή Cockatiel γεννάει στον πάτο του κλουβιού και όχι στην φωλιά

Michalis44

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιαν 2023
Μηνύματα
6
Πόλη
Thessalonikh
Γεννάει στον πάτο του κλουβιου και όχι στην φωλιά ειπαρχει θέμα???επίσης δεν έχω δει τον αρσενικό να κλοσαει πειράζει που δεν κλοσαει κ αυτός????
 
@Michalis44 καλημερα.
προφανως αναφερεσαι στα cockatiel.To ενα που επιασες στο μπαλκονι σου περυσι και το αλλο που θα επαιρνες.
Λειπει η πληροφορια απο το μυνημα σου το σημερινο.
Τους εχεις σωστη φωλια για το ειδος τους σε σωστη θεση και δεν πανε?
την ετοιμασαν εμπαινε αλλα τωρα γενναει κατω?
Εκανες προετοιμασια?
Τωρα για το αν γενναει κατω και τα κλωσσαει σημαινει οτι εχεις προσβαση στον πατο του κλουβιου και εχεις αμμο?
Εχει σχαρα το κλουβι και γεννησε στην σχαρα τα αυγα(μαλλον απιθανο) και τα κλωσσαει εκει?
 
Ναι για κοκατιλ μιλάω...δεν τα έχω δει να μπενουν μέσα ποτέ και την έχω 3 μήνες την φωλιά...πήρα αυγό τροφή ασβέστιο για το νερό κ μια τροφή πολύ σπορη...δεν έχει Σκάρα το κλουβί είναι πλαστικό από κατο....
 
@Michalis44 ανέβασε αν θέλεις μερικές φωτογραφίες του κλουβιού - φωλιάς και πες μας ποια προϊόντα ακριβώς χρησιμοποιείς.
 
και παλι συμπερασματικα θα σκεφτω οτι δεν ηταν σωστη η φωλια ή δεν ηταν σωστη η διαταξη του κλουβιου με την φωλια μεσα και τωρα εκανε αυγα στο κατω μερος του κλουβιου..
Αν ισχυουν τα παραπανω καταλαβαινεις τους κινδυνους και το αδοκιμο της αναπαραγωγης στον πατο του κλουβιου που ειναι πιο σοβαρα απο το αν κλωσσαει ο αρσενικος..
Υ.Γ
πολυσπορες τροφες ειναι ολες αφου παντα περιεχουν μια ποικιλια σπορων. Μικρη η μεγαλη..ποικιλια παντως
 
και παλι συμπερασματικα θα σκεφτω οτι
Λειπει η πληροφορια απο το μυνημα σου το σημερινο.
Γεννάει στον πάτο του κλουβιου και όχι στην φωλιά ειπαρχει θέμα???επίσης δεν έχω δει τον αρσενικό να κλοσαει πειράζει που δεν κλοσαει κ αυτός????
Μιχάλη, καλημέρα. Όταν θέτεις ένα ερώτημα, καταλαβαίνω ότι χρειάζεσαι την απάντηση, αλλά αν πλαισιώσεις το ερώτημά σου με όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες, θα λάβεις με μεγαλύτερη πιθανότητα και μια πιο ορθή απάντηση σε αυτό που σε απασχολεί. Επομένως, γράψε ό,τι σχετίζεται με τα πουλιά και τις συνθήκες ζωής τους
 
Back
Top