Φροντίδα Cockatiel δεν κανει μπανιο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kanoupa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kanoupa

PB New Member
Εγγραφή
7 Δεκ 2008
Μηνύματα
99
Πόλη
Χανιά
Γεια σας παιδια ειναι καπου 2-2,5 μηνες που εχω τωρα το cockatiel μου! Με βοηθησατε πολυ με της συνβουλες σας γιαυτο θελω αλλη μια βοηθεια κ γνωμη απο σας! Προσφατα πηγα κ του πηρα ενα μπανιερο για να κανει το μπανακι του... Του το εχω βαλει 2 φορες αλλα το μονο που καταφερα ηταν να παει να πιει νερο απο κει κ οχι να κανει μπανιο... Τι μου προτεινετε να κανω;
 
να δωκιμασεις να το ψεκαζεις με ενα ψεκαστιρα για φυτα... Εμενα ο ζορζ δεν εκανε στη μπανιερα και το ψεκασμα του αρεσε πολυυυ
 
Κι εμένα και τα δυο ποτέ δεν έχουν αγγίξει μπανιέρα ή μπολ με νερό.. Τρελλαίνονται όμως για ψέκασμα.
Προσοχή όμως στα κρύα ρεύματα αέρα. Μόλις τον ψεκάσεις σιγουρέψου ότι θα είναι σε ζεστό δωμάτιο, για να αποφυγεις το κρύωμα.
 
Γεια σας παιδια ειναι καπου 2-2,5 μηνες που εχω τωρα το cockatiel μου! Με βοηθησατε πολυ με της συνβουλες σας γιαυτο θελω αλλη μια βοηθεια κ γνωμη απο σας! Προσφατα πηγα κ του πηρα ενα μπανιερο για να κανει το μπανακι του... Του το εχω βαλει 2 φορες αλλα το μονο που καταφερα ηταν να παει να πιει νερο απο κει κ οχι να κανει μπανιο... Τι μου προτεινετε να κανω;
μήπως το μπανάκι είναι πολύ μικρό και φοβάται να μπει μέσα; 😕
 
οχι δεν ειναι μικρο το πηρα κανονικο προς μεγαλουτσικο... Το σωμα του ολο χοραει ανετα χωρις την ουρα ομως..
 
Back
Top