Γενικά Cockatiel και Lovebirds VS μαρουλι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
Τα πουλακια μου φαινεται οτι ξετρελλενονται για μαρουλακι. Σημερα τους εβαλα μετα απο πολυυυ καιρο. Τα κοκατιλ το τσακισαν οπως ηταν. Στο μεταξυ ειχα βγαλει τον Κικικη και την Πακιτα για την καθημερινη τους πτηση και ειπα και σ αυτα να δωσω. Ηρθε στην αρχη ο Κικικης και μετα δειλα δειλα ακολουθησε και η Πακιτα.Απολαυστε τα!
 

Συνημμένα

  • P7070794.webp
    P7070794.webp
    36,1 KB · Προβολές: 73
  • P7070795.webp
    P7070795.webp
    48 KB · Προβολές: 78
:Tongue::Καλη τους...χωνεψη, γιατι απο ορεξη εχουν μπολικη βλεπω!:Big Grin:Πολυ ωραιες φωτογραφιες Φωτη, να τα χαιρεσαι
 
... Πολυ όμορφα είναι!
Όμως γιατί VS (versus) ; Φανταζόμουν μια μάχη τον πουλιών με το μαρούλι! :D
 
Τελεια ειναι Φωτη! :D

Ομως... Θα παραπονεθω γιατι λειπει ενα ακομη... 😉

Xμμ... Το μικρο ε;Αυτο δεν τσιμπησε μαρουλακι.Αλλα θα ανεβασω μια φωτογραφια του να το δειτε πως εγινε ολοκληρος αντρας.:D
 
Φωτη ειναι γλυκυτατα ολα τους!
Τρελα ειναι τα χρυσα μου...
Με την Πακιτα τα καταφερες πολυ καλα...
Ηταν για σενα τελικα αυτο το πουλακι... 😉

Θα συμφωνησω με τον Ανεστη!
Που ειναι το μικρο;:D
 
Φωτο 1->Λες να δοκιμασω;
Φωτο 2->Οχιιι, θα κρατηθω στο υψος μου!
Φωτο 3->Δεν το φτανω.Ας με σηκωσει καποιος.
Φωτο4->Δοκιμασα...🙄
Φωτο5->Γιαμιιι... Καλο ηταν!:D
 

Συνημμένα

  • P7070793.webp
    P7070793.webp
    50,3 KB · Προβολές: 70
  • P7070794.webp
    P7070794.webp
    50,9 KB · Προβολές: 63
  • P7070797.webp
    P7070797.webp
    40 KB · Προβολές: 65
  • P7070795.webp
    P7070795.webp
    58,8 KB · Προβολές: 64
  • P7070796.webp
    P7070796.webp
    46,9 KB · Προβολές: 65
Τι ομορφο που ειναι;
Κουκλακι ζωγραφιστο ειναι Φωτη μου...
Να το χαιρεσαι και να μας βαζεις πιο συχνα φωτο του..
Το ζηταει ο λαος του...χεχε
 
Τελειο Φωτη! :D Πες και κανενα νεο του! :D

Βλεπω οτι κινειται κανονικα στο κλουβι; Εκει μενει; Τελικα θα το κρατησεις; Το βγαζεις εξω καθημερινα; Σταματησε τελειως τη φορμουλα; Τι χαρακτηρα εχει;
 
ο δραπετης και η κοκατιλιτσα δεν φαγανε;
τα κοκατιλια σου ειναι ψωνια... Ποζαρουν στη θεα του φακου!
το μωρο ειναι υπεροχο και κουκλιτσικο! Απο ταομορφοτερα!
η πακιτα εχει ημερεψει αρκετααα!
 
Στα αλλα δεν εδωσα γιατι σημερα ειχαμε ραντεβου με τον κτηνιατρο και θα περνε κουτσουλιες τους.'

Ανεστη εχει εξικοιωθει με το κλουβι. Οχι τελειως ομως. Τρωει και τις τουμπιτσες του.Αυτο ειναι το προσωρινο του κλουβι. Τον Σεπτεμβριο θα παει σ ενα μεγαλυτερο γιατι αυτο δεν ειναι και πολυ μεγαλο. Ειναι σαν αυτο που χει ο Αγγελος τα μπατζι του.Βγαινει καθημερινα εξω και το απολαμβανει. Πεταει για κανα τεταρτο και μετα ερχεται πανω μου να τον ξαναβαλω μεσα. Γενικα ειναι πολυ υσηχο και καλοβολο πουλακι. Τρελλενεται για χαδια κλπ. Ουτε τσιμπαει ουτε τιποτα. Το μονο κακο ειναι οτι δεν λεει πια μαμα. Δεν ξερω γιατι.

Επισης μαλλον ειναι αρσενικο γιατι κανει προσπαθειες να σφυριξει. Τα καταφερνει αλλα λιγο φαλτσα.
 
Να τα χαιρεσαι ολα τα ραμφακια σου Φωτη! Ο Κικικις με την Πακιτουλα πολυ ταιριαστο ζευγαρακι! Το μωροκοκατιλο ειναι μια γλυκα ζωγραφιστη αλλα και οι γονεις ποζαρουν με ανεση! Το μαρουλι παντως φαινεται να ειναι το αγαπημενο τους!
 
Back
Top