Αγορά Cockatoo Κανεις;

Κατάσταση
Κλειστό.
Εγγραφή
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
115
Πόλη
Αθήνα
Θα ηθελα για αλλη μια φορα να ζητησω ενα κοκατουα, τον θελω πολυ αλλα... Τα εχουμε ξαναπει no money οτι μπορω να δωσο θα το δωσο απο κλουβια "πουλια" λεφτα οτι μπορω! Σας ευχαριστω!
 
Αλέξη, γνώμη μου είναι να κοιτάξεις στο ίντερνετ για αγγελίες, π.χ. στην Χρυσή Ευκαιρία, όπου δίνονται συχνά κάποια πουλιά σε τιμές ευκαιρίας, επειδή οι ιδιοκτήτες δεν τα βγάζουν πέρα μαζί τους ή για άλλους λόγους...
Το να σου χαρίσει κανείς παπαγάλο αξίας 2000 και 3000+ ευρώ δεν είναι αστεία υπόθεση. Το αντάλλαγμα θα πρέπει να είναι ισάξιο. Δυστυχώς αυτή ειναι η πραγματικότητα... Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να στήσεις έναν όμορφο κουμπαρά, έτσι ώστε το όνειρο κάποτε να γίνει πραγματικότητα..
 
  • Like
Αντιδράσεις: jamieo
συμφωνω μαζι σου μυριαμ. Πρεπει να εχει πολυ τυχη καποιος για να του χαρισουν κοκατου
 
Να στε καλα ευχαρηστω ... Κλαπσ κλαπσ κλαπσ εχω βρει ενα 1600ευρω 4 χρονων απο φιλο τι λετε ενημερωστεμαι εαν θελεται.
 
Φιλε Αλεξη, χτες ειδα στην Χρυση Ευκαιρια εναν κοκατου με κιτρινο λοφιο μονο 1000 Ε... Κοιταξε το...
 
Να στε καλα ευχαρηστω ... Κλαπσ κλαπσ κλαπσ εχω βρει ενα 1600ευρω 4 χρονων απο φιλο τι λετε ενημερωστεμαι εαν θελεται.

Η αγορά ενός κοκατου δεν στήριζεται μόνο στον οικονομικό τομέα. Υπάρχουν πολλές παράμετροι τις οποίες θα πρέπει πρώτα να σκεφτείς πάρα πολύ καλά. Μην δελεάζεσαι απο φτηνές τιμές, το ότι φτηνό δεν σημαίνει και καλό. Οι αγγελείς στην Χρυσή Ευκαιρία δεν λέω καλές είναι, αλλά δεν έχουμε αναρωτηθεί ποτέ γιατί είναι τόσες πολλές και ιδιαίτερα σε παπαγάλους. Ένας κοκάτου με κακό ιστορικό δεν θα επανέθλει σχεδόν ποτέ. Γνώμη μου μάζεψε χρήματα (όσο και αυτό να είναι δύσκολο) πήγαινε διάλεξε ένα μωρό απο κάποιον εκτροφέα - χομπίστα ή κάποιο κατάστημα. Στην χρυσή ευκαιρία μπορείς να βρείς και με 500 ευρώ (παράδειγμα δίνω) ποίος όμως θα σε βάλει στο σπίτι του, να καθήσεις με το πουλί ή ακόμα να στο δώσει να το πάρεις στο σπίτι σου και να δείς τον χαρακτήρα του; Και ας πούμε οτι το πήρες, αν ο χαρακτήρας του θα είναι εντελώς αντίθετος απο ότι θα σου δείξει στην πρώτη μία ώρα τι θα κάνεις; Σκέψου, μάζεψε χρήματα και σιγά σιγά θα τα καταφέρεις. Αν έχεις 1600 ευρώ (μιλάω για τον παπαγάλο του φίλου σου γιατί να μήν βάλεις άλλα 200-400 και να πάρεις ένα μωρό και να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

Εντελώς φιλικα στα λέω
 
Δεν στηρίζομαι εκεί αλλά να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους και μην το παίζουμε ειδικοί και φιλόζωη εάν δεν έχεις χρήμα δεν μπορείς ούτε να <email removed> για αυτό το λόγο έγραψα αυτό το ποστ μπας και το δει κάποιος που δεν κοιτάει μόνο το χρημα. Ευχαριστω για τα σχόλια και την βοήθεια σας αλλά μην φορτώνετε το θέμα με απαντήσεις που ίσως δεν θα με βοηθήσουν να βρω αυτό που θελω. Ευχαρηστω .όλα αυτά χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον ότι λέω βάζω και τον εαυτό μου μέσα.
 
ρε καμαρι ποιοσ θα σου δωσει κακατου χωρις λεφτα. Τι ειναι εχω 10 ποδηλατα και σου δινω το ενα. Και 10 κακατου να ειχε παλι δεν θα σου δινε γιατι απλα θα τους πουλησει ολους και θα κονομισει.λιγο δυσκολο το βρισκω να βρεις γιατι απλα δε στεκει "να το δει καποιος που δεν κοιταει μονο το χρημα".συγνωμη που στο λεω αλλα δεν υπαρχει περιπτωσει να βρεις κακατου και να του δωσεις οτιδηποτε χωρις να του δωσεις και λεφτα. Νομιζω οτι ειναι και λιγο ακυρο να ζητας πουλι 2,500-3000€ και να δινεις ανταλλαγμα ουσιαστικα τιποτα. Μαλλον δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις αυτο που θελεις, αλλα οσο ζεις ελπιζειςκαλο ειναι να προχωρας, οποτε προχωρα παρακατω και αμα κατσει θα εισαι απλα τυχερος, σαν να κερδισες το τζοκερ.
γιωργος(εννοειται παντα φιλικα)
 
είδες σε Κανά ποστ να λέω ότι δεν δίνω λεφτά;όσο αφορά για το άλλο το να χαρίσεις ένα ζώο δεν είναι απίθανο ίσα ίσα και να ξέρεις ότι υπάρχουν άτομα που δεν τους ενδιαφέρει μόνο να οικονομήσουν.
 
είδες σε Κανά ποστ να λέω ότι δεν δίνω λεφτά;
Αλέξη δυστυχώς ούτε κι εγώ είχα καταλάβει κάτι τέτοιο και γι' αυτό κακώς επετράπη η δημοσίευση της αγγελίας. Οι αγοραπωλησίες μέσω των αγγελιών του PetBirds δεν επιτρέπονται βάσει των όρων χρήσης του φόρουμ.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top