Ασθένειες Cockatoo αρρωστο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης EFTHIMIS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
Παιδια κατι εχει παθει το cockatoo μου και εδω και 4 μερες τα κοπρανα του ειναι σαν νερο! Βοηθηστε με αν μπορειτε!😱
 
Τι το ταιζεις το πουλι; Η διαθεση του πως ειναι; Κοιμαται πολυ στη διαρκεια της ημερας φουσκωμενο σαν αρρωστο; Σταματα τα φρουτα και λαχανικα για μερικες ημερες και δωστου μονο πελετς η σπορους οτι τελοσπαντων τρωει ως βασικη διατροφη. Εαν το δεις και δεν ειναι καλα η χειροτερευει να το πας σε πτηνιατρο εγκαιρα. Στην κοντινοτερη πολη που εχει πτηνιατρο εννοω.
 
Εδω στην Καστορια δεν γνωριζω καποιον που να ειναι ειδικος στα πουλια σε οσους πηγα ειναι κτηνιατροι και δεν γνωριζουν!
 
Του δεινω αρκετα φρουτα, μηπως ειναι απο αυτο, γιατι απο διαθεση ειναι μια χαρα! Και απο υπνο μονο το βραδυ!
 
Σημερα του εκανα και μπανιο και τον εχω διπλα στο τζακι ολες τις μερες! Καλυτερα ειναι να του δεινω μονο την τροφη του για μερικες μερες;
 
Κόψε τα φρούτα όπως είπε και ο Ανέστης και αύριο πρωί πρωί ξεκίνα για τον πιο κοντινό γιατρό. Θεσσαλονίκη έχει γιατρό.
 
Ευθύμη η διάρροια είναι ένα συμπτωμα πολύ γενικό και κανείς δεν μπορεί να σου πει τι να κάνεις εκτός από έναν γιατρό.. Μπορεί να ναι απο φρουτα αλλα μπορεί να ναι και αρρώστια. Εαν την έχει ηδη 4 μέρες, ίσως πρέπει να βρεις κάποιον να τον πας.
Κόψε τα φρούτα όπως σου ειπαν τα παιδιά και παρακολούθησε τον, κι αν συνεχίζει αυριο πήγαινε σε γιατρό οπωσδήποτε!
 
Θα τον παω γιατι με αγχωνει αυτη η ιστορια! Κατι αλλο, πως μπορω να βαλω την φωτογραφια του να φαινεται στο foroum;
 
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ FOROUM?

Ως avatar ε;

Πίνακας ελέγχου -> επεξεργασία avatar -> και επιλέγεις την φωτογραφία που θέλεις από την αναζήτηση... Εκεί που λέει "προσαρμοσμένο avatar".
 
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ?


Και κρατησε τον μακρια απο το τζακι. Σε αλλο δωματιο καλυτερα, οχι τωρα μονο αλλα παντοτε οταν δουλευει το τζακι η δουλευε προσφατα.
 
ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ! ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ FOROUM?


Ευθύμη με όλη την καλή διάθεση, υπάρχουν δεκάδες ποστ που εξηγούν πώς να βάλεις φωτογραφίες είτε σε άλμπουμ, είτε σε ποστ. Νομίζω όμως ότι τωρα δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί και πολύ αυτό, αλλά το πώς θα πάει ο παπαγάλος. Συγνωμη αν ακουγομαι κάπως, αλλά μου φαίνεται περίεργο πώς γινεται να ανησυχεις για το πουλί και να ζητας επειγοντως βοήθεια τη μια στιγμη και την αλλη να ενδιαφερεσαι για την φωτογραφία;

Φιλικά πάντα,
Μύριαμ
 
Εχεις δικαιο αλλα αυτη τη στιγμη δεν μπορω να κανω κατι, αυριο με το καλο θα τον παω! Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! Δεν νομιζω να ειναι τοσο ανησυχητικο εκτος απο την διαροια ειναι οπως ηταν και ποιο πριν!
 
παιδια τελικα χθες πηρα τηλ. τον εκτροφεα (Κυριακος Αργυρου-Ροδος)απο εκει που το πηρα και μου ειπε οτι ειναι στρεσαρισμενος απο την αλλαγη περιβαλλοντος και διοτι ακομη δεν τρωει πληρες την τροφη του και πινει αρκετο νερο γι'αυτο το λογο εχει διαροια! Και οπως μου ειπατε και εσεις μου ειπε να ελλατωσω τα φρουτα!
 
Back
Top