Συζήτηση Προϊόντος Comed Curol Bird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PetBirds
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    comed

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις το συμπλήρωμα ενίσχυσης του ανοσοποιητικού Curol Bird της Comed και τη χρήση του στα πτηνά.

Δείτε το Curol Bird της Comed​


⭐ Αξιολογήστε το Curol ⭐
 
βάζω ελάχιστο γιατί μυρίζει πολύ
Το ίδιο με το Murol που βάζω εγώ Ειρήνη. Και αυτό μυρίζει. Μια ερώτηση εδώ. Από ότι θυμάμαι σε παλαιότερη ανάρτησή σου το βάζεις με πατέ αυγοτροφή μαζί με άλλα προϊόντα της ίδιας εταιρείας. Αναμιγνύεις τα προϊόντα σε ολόκληρη την συσκευασία αυγοτροφής (κιλό ή περισσότερο) να υποθέσω. Ξέρεις σε πόσο καιρό πρέπει η τροφή να καταναλωθεί ώστε να μην χάσουν τις ιδιότητές τους τα προϊόντα της Comed; Έχεις ποτέ κάνει σχετικό ερώτημα στην εταιρεία ή δεν χρειάστηκε διότι η ποσότητα που αναμιγνύεις καταναλώνεται εντός μηνός ή λιγότερο από την προσθήκη τους στην αυγοτροφή;
 
@Kostas Pyl τα βάζω με ουδέτερη υγρή αυγοτροφη raggio Di sole .. δεν κάνω κιλό ,κάνω μισό κιλό που μου φτάνει περίπου για ένα μήνα στα ζευγάρια μου κατά τη περίοδο αναπαραγωγής.. κάποιες φορές κάνω και 250 γραμμάρια ανάλογα την εποχή και τις ανάγκες .. πχ έχω μπλε και Σίλβερ πουλιά που χρειάζονται προσθήκη βιταμίνης Α .. ε σ αυτά κάνω ακόμη πιο μικρή ποσότητα για να παίρνουν έξτρα τη βιταμίνη τους ..
 
@Kostas Pyl τα βάζω με ουδέτερη υγρή αυγοτροφη raggio Di sole .. δεν κάνω κιλό ,κάνω μισό κιλό που μου φτάνει περίπου για ένα μήνα στα ζευγάρια μου κατά τη περίοδο αναπαραγωγής.. κάποιες φορές κάνω και 250 γραμμάρια ανάλογα την εποχή και τις ανάγκες .. πχ έχω μπλε και Σίλβερ πουλιά που χρειάζονται προσθήκη βιταμίνης Α .. ε σ αυτά κάνω ακόμη πιο μικρή ποσότητα για να παίρνουν έξτρα τη βιταμίνη τους ..
Οκ Ειρήνη. Ευχαριστώ. Έτσι κάνω και εγώ, απλά υπέθεσα λόγω εκτροφής που έχεις ότι θα βάζεις σε κιλό. Ευχαριστώ και πάλι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@Kostas Pyl όχι καμία σχέση ,δεν βάζω πολλά ζευγάρια μόνο 3.. γίνονται παρά πολλά μετά τα μικρά και επειδή γενικά δίνω πολύ δύσκολα σε κάποιον πουλιά δεν με παίρνει .. απ τους 10 που με στέλνουν ,οι 11 είναι ακατάλληλοι .. δεν τα ξεφορτώνομαι ,σκέψου δουλευω σε πετ και ούτε φτερό δεν έχω πάει εκεί ..θε μπορούσα να έχω πολλά ζευγάρια και να τα δίνω αβέρτα τα μικρά στο μαγαζί . Δε πρόκειται ποτε να το κάνω αυτό ,κρατάω επαφή με καθέναν που παίρνει πουλάκι από μένα όποτε κρατάω σχετικά χαμηλά τον αριθμό 🙂
[automerge]1704749602[/automerge]
@kika το ίδιο και εγώ 🙂
 

Σχετικά θέματα

Απαντήσεις
0
Προβολές
220
Απαντήσεις
0
Προβολές
3
Απαντήσεις
3
Προβολές
296
Back
Top