Συζήτηση Προϊόντος Comed NV

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PetBirds
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    comed

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις σχετικά με την εταιρία Comed και τα προϊόντα της.

Παρουσίαση της Comed​

Προϊόντα Comed​

 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Απ'οσα μπορώ να καταλάβω αλλά και όσα έχω ακούσει, όντως πρόκειται για πολύ καλή εταιρεία.
Δεν έχω μπει στη διαδικασία να πάρω κάποιο προϊόν της (έστω για δοκιμή) γιατί στα περισσότερα δε με βολεύει καθόλου ο τρόπος και οι μέρες χορήγησης ώστε να μπορώ να τα εντάξω στο πρόγραμμα που έχω στην εκτροφή.

Ειχε πάρει ένας φίλος εκτροφεας ομως το Stopmite τη μεγάλη συσκευασια και μου είχε δώσει κι εμενα μια μικρή ποσότητα να δοκιμάσω. Αυτός δήλωνε ενθουσιασμενος γιατί πλην της οποιας προστασίας από παράσιτα κτλ, παρατήρησε ότι από τότε που χρησιμοποίησε στην τροφή η αποδοχή στο κεχρι (από καρδερίνες) αυξήθηκε κατακορυφα.

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά σε μένα έγινε το ακριβώς αντίθετο. Προφανώς λόγω της μυρωδιάς, η συντριπτική πλειοψηφία των δικών μου πουλιών δεν άγγιξε ούτε έναν σπόρο από το μείγμα. Το άφησα από το μεσημέρι μέχρι το επόμενο πρωί αλλά δεν. Ε και μετά τους έβαλα καθαρό μειγμα κι έφαγαν.

Τσέκαρα μήπως έκανα λάθος στη δοσολογία γιατί μου φάνηκαν πολλά τα 25γρ/κιλό (όλα τα παρόμοια σκευάσματα άλλων εταίρων έχουν δόση γύρω στα 1-2 γρ/κιλό) αλλά οντως η σωστή δόση είναι 25γρ.
 
Γεια σας.
Έχω πάρει την απόφαση να χρησιμοποιήσω τα προιόντα της συγκεκριμένης εταιρείας.Εχω όμως μια απορία,εκτός από τις δύο περιόδους (αναπαραγωγή και πτερορροιας) που η εταιρία συστήνει κάποια προϊόντα ,την υπόλοιπη περίοδο ποια προϊόντα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε;Αναφέρομαι για όλο τον χρόνο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@pyroferus δες αυτό κ όλο το thread
 
  • Χρήσιμο
Αντιδράσεις: Vada
Καλησπέρα.
Φτιάχνοντας αυγοτροφη με ρασκ,μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα συμπληρώματα της comed στο νερό που θα μουσκεψουμε το ρασκ; Αναφέρομαι μόνο σε αυτά που μπαίνουν στο νερό,καθώς η εταιρία έχει και κάποια που δεν μπαίνουν στο νερό.
 
Φτιάχνοντας αυγοτροφη με ρασκ,μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα συμπληρώματα της comed στο νερό που θα μουσκεψουμε το ρασκ; Αναφέρομαι μόνο σε αυτά που μπαίνουν στο νερό,καθώς η εταιρία έχει και κάποια που δεν μπαίνουν στο νερό.
Ναι, τα προϊόντα για τα οποία προτείνει η εταιρεία τη χορήγηση μέσω του πόσιμου νερού, μπορείς να τα προσθέσεις στο νερό της αυγοτροφής.
 

Σχετικά θέματα

Απαντήσεις
0
Προβολές
246
Απαντήσεις
0
Προβολές
3
Απαντήσεις
0
Προβολές
254
Back
Top