Διατροφή Deli Nature (Beyers) μείγμα σπόρων, αυγοτροφή, grit & minerals

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
1541334026122.webp 1541334039263.webp 1541334053192.webp 1541334064499.webp
Beyers Deli Nature No80:
65% κεχρί, 15% νίζερ, 5% βρώμη, 5% κανναβούρι, 5% λιναρόσπορος, 5% άγριοι σπόροι.

Beyers Deli Nature No53:
60% κεχρί, 2% νίζερ, 6% βρώμη, 2% κανναβούρι, 6% λιναρόσπορος, 18% ρούπσεν, 6% μαύρο ρούπσεν.

Beyers Deli Nature No55:
75% κεχρί, 3.5% νίζερ, 5% βρώμη, 2.5% κανναβούρι, 2.5% λιναρόσπορος, 10% ρούπσεν,
1% περίλλα, 0.5% μαρουλόσπορος.


Beyers Deli Nature moist eggfood (υγρή αυγοτροφή):

Υψηλής ποιότητας αυγοτροφή με φρέσκα αυγά, κατάλληλη για την καθημερινή διατροφή όλων των τύπων καναρινιών, σπίνων, ιθαγενών, καρδερίνων. Βοηθά στο κελαΐδισμα και στην τόνωση του χρώματος. Περιέχει όλα τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται ένα ενήλικο πτηνό, ενώ περιέχει 100% φυσικό μέλι για την καλύτερη αφομοίωση.
ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ: Αυγά & προϊόντα αυγών (τουλάχιστον 40%), σάκχαρα, εκχυλίσματα φυτικών πρωτεϊνών, σπόροι, ανόργανα άλατα, παράγωγα φυτικής προελεύσεως, λιπαρά.
ΑΝΑΛΥΣΗ: πρωτεΐνη 17,5%, λιπαρά 10%, τέφρα 4%, φυτικές ίνες 3%, ασβέστιο 0,6% φώσφορος 0,43%, λυσίνη 1,25%, με-θειονίνη 0,55%.

Beyers Deli Nature dry eggfood (ξηρή αυγοτροφή):
Υψηλής ποιότητας αυγοτροφή με φρέσκα ολόκληρα αυγά, κατάλληλη για την αναπαραγωγή όλων των τύπων πτηνών (καναρινιών, σπίνων, ιθαγενών, καρδερίνων). Περιέχει όλα εκείνα τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται ένα ενήλικο πτηνό κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής.
ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ: Αυγά & προϊόντα αυγών (τουλάχιστον 40%), προϊόντα αρτοποιίας, εκχυλίσματα φυτικών πρωτεϊνών, σάκχαρα, σπόροι, ανόργανα μέταλλα & ιχνοστοιχεία, παράγωγα φυτικής προελεύσεως, λιπαρά.
ΑΝΑΛΥΣΗ: Πρωτεΐνη 17,5%, λιπαρά 5%, τέφρα 4%, φυτικές ίνες 3%, ασβέστιο 0,6%, φώσφορος 0,43%, λυσίνη 1,25%, με-θειονίνη 0,55%.

Beyers Deli Nature GRIT:
Βοηθούν στο σχηματισμό του κελύφους των αυγών & των οστών των πουλιών. Συντελούν στη σωστή λειτουργία του πεπτικού συστήματος, διατηρώντας τα πουλιά υγιή και δυνατά. Περιέχει στομαχική άμμο, ξυλοκάρβουνο, φύκια & όστρακα.

Beyers Deli Nature MINERALS:
Συνεισφέρουν στη βελτίωση της διατροφής των πουλιών και τα βοηθούν να διατηρούνται σε άριστη φυσική κατάσταση.



Δηλώσεις καταξιωμένων εκτροφέων (ανά τον κόσμο) για τα προιόντα της Deli Nature:


Johan Van Der Maelen
Γνωστός εκτροφέας & κριτής καναρινιών της COM, ο οποίος συνέβαλε στην δημιουργία της αυγοτροφής της deli nature. Κατά τη διάρκεια ενός έτους, δοκίμασε την αυγοτροφή σε διάφορες ράτσες καναρινιών, με μεγάλη αποδοχή και εκπληκτικά αποτελέσματα.

Μark De Keyser, Milo Annemans, Dirk Leerman
Συνδυάζουν χρόνια εμπειριών, γνώσης & διακρίσεων, γι’αυτό και πολύ πρόθυμα συνεργάστηκαν με την BEYERS για τη δημιουργία της νέας αυγοτροφής. Και οι τρεις, δηλώνουν: ’’κατά την αναπαραγωγή προτιμούμε την dry, διότι μπορούμε να την προετοιμάσουμε προσθέτοντας φύτρες, καρότο, μπρόκολο, αρακά, ενώ μόλις σκάσουν μύτη οι νεοσσοί, η moist είναι απλά ιδανική, διότι προσφέρεται όπως είναι. Την τρώνε όλη.’’

Gerry Mertens
’’Για τη διατροφή των καναρινιών μου, εμπιστεύομαι τη Deli Nature χρόνια τώρα, νιώθοντας πως έχω κάνει την πιο σωστή επιλογή. Στην αναπαραγωγή το Νο53, τον υπόλοιπο χρόνο το Νο55. Για μένα, είναι πολύ σημαντικό το μείγμα να είναι καθαρό, μα κυρίως να προτιμάται από τα καναρίνια μου.’’

Denis Truchi
’’Έχω ιδιαίτερο πάθος προς τις μεγαλύτερες ράτσες: Σγουρά, Crest, Norwich, Gloster. Είναι σημαντικό για αυτές τις ράτσες να δείχνουν καλά. Χρόνια τώρα επιλέγω να προσφέρω την Deli Nature. Δεν υπάρχει φύρα στη συσκευασία και η αποδοχή από τα πουλιά είναι αξιοσημείωτη. Άλλωστε τα αποτελέσματά μου σε εθνικό και διεθνή επίπεδο, αποδεικνύουν τα λεγόμενά μου.’’

HJ Kraus
’’O γιος μου και εγώ εκτρέφουμε Gloster & Fife. Χρησιμοποιούμε πολλά χρόνια τόσο τα μείγματα όσο και την αυγοτροφή της deli nature, διότι η ποιότητα των προιόντων της ανταποκρίνεται καθαρά στις απαιτήσεις μας. Από την άλλη πλευρά, τα καναρίνια μας τις λατρεύουν, οπότε ούτε λόγος για πειραματισμούς. Οι βραβεύσεις μας σε εθνικές και διεθνείς εκθέσεις δεν λένε ψέματα.’’


.. Προς ενημέρωσιν..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ ωραία παρουσίαση...
Μπράβο Δημήτρη!
Τα χρησιμοποιείς τα παραπάνω προϊόντα;
Λείπεις εσύ και τα άρθρα σου, γράφε πιο συχνά στα πλαίσια που μπορείς και σου είναι εφικτό.
 
Αυτός ο Gerry Mertens που δίνει μίγματα με μπόλικο ρουπσεν εδώ και χρόνια πρέπει να χάνει αβέρτα πουλιά.
Κάποιος να τον ξυπνήσει.😛
Πουλιά μπορεί να χάνει, αυτό δεν είναι σπάνιο. Το πραγματικά σπάνιο και σπουδαίο είναι οτι κερδίζει διαγωνισμούς επι σειρά ετών σε κίτρινα και λευκά κυρίαρχα λιποχρωμικά χορηγώντας 24% ρούπσεν!Όχι μόνο δηλώνει αλλά και πράττει, μόνος του, ενάντια στην παγκόσμια σκευωρία κατά της χορήγησης ρουμπσεν σε λιποχρωμικά εδώ και χρόνια! Μπράβο του!
Να ρωτήσουμε και τον Maelen τώρα που θα έρθει στην Αθήνα τι αυγοτροφή ταΐζει, αν θυμάται ίσως να μας απαντήσει.
 
Πολύ καλα προϊόντα όλα,
χρησιμοποιώ και εγώ ορισμένα.
Άλλο πράγμα η πληρωμένη διαφήμιση όμως. Όλοι μας γάλα Αγνό πίναμε μικροί, αλλά κανείς μας δεν έγινε Γκάλης..
Αυτός απλά το διαφήμιζε και μπορεί να μην είχε πιεί γουλιά στην ζωή του...
 
Πουλιά μπορεί να χάνει, αυτό δεν είναι σπάνιο. Το πραγματικά σπάνιο και σπουδαίο είναι οτι κερδίζει διαγωνισμούς επι σειρά ετών σε κίτρινα και λευκά κυρίαρχα λιποχρωμικά χορηγώντας 24% ρούπσεν!Όχι μόνο δηλώνει αλλά και πράττει, μόνος του, ενάντια στην παγκόσμια σκευωρία κατά της χορήγησης ρουμπσεν σε λιποχρωμικά εδώ και χρόνια! Μπράβο του! .
Τώρα και να θέλουμε να σε "κοντράρουμε", διστάζουμε. Τί να πώ; Εξη πουλάκια έφερες στην έκθεση, τα τρία πήραν 1η θέση και μάλιστα με αναφορά σε κίτρινο λιπόχρωμα. Για να δούμε όμως απο του χρόνου θα πάρεις μείγμα με Ρούπσεν; Περιμένω 😎
 
Back
Top