Ασθένειες Eίναι ευλογιά ή ακαρεα;

Goutaki_syros

PB Member
Εγγραφή
31 Δεκ 2008
Μηνύματα
183
Πόλη
Σύρος
Eίναι ευλογιά ή ακαρεα;
 

Συνημμένα

  • DSC02484.webp
    DSC02484.webp
    16,2 KB · Προβολές: 330
  • DSC02485.webp
    DSC02485.webp
    19,7 KB · Προβολές: 289
ακαρεα των ποδιων ειναι και εχουν προχωρησει αρκετα.
Επαλειψη των ποδιων αποτα νυχια εως επανω με ΕPITHOL ΤΗΣ BOGENA ΓΙΑ 7 ημερες (1 φορα καθε μερα)
Υπαρχει και σκευασμα της tafarm που ειναι για τα ακαρεα των ποδιων αλλω γιάυτο δεν ξερω οδηγιες.

Περαστικα στο καναρινι σου!
 
ακαρεα πρεπει να ειναι φιλε. Πατα στην αναζητηση για ευλογια να δεισ την διαφορα. εσυ εισαι τυχεροσ, εγω δυστιχοσ την πατησα. εχω καποια πουλια με ευλογια.
 
ευχαριστώ πολύ παιδιά. Και γω για ακαραια το βλέπω.. Αλλα είχα και κανάρα... Που μαδησε όλο το κεφαλι της και πιστευω έιναι ευλογιά. Γιαυτό φοβαμαι και γιαυτο... Αν μπορεις στείλε μου να δω την διαφορά. Ευχαριστώ.
 
PetBirds Forums - Αποτελέσματα Αναζήτησης
Δες εδω οσα ποστ εχουν την λεξη ευλογια,ή προβλημα στο ποδι.ή φουσκαλα... Κλπ
οσα εχουν διπλα την ενδειξη του συνημμενου (συνδετηρα) εχουν φωτο.
 
Κάποιος με απόλυτη σιγουριά για τον αν είναι ευλογιά η ακαραια; Πάντος εγώ απο σήμερα τοποθετώ epithol. Ευχαριστώ.
 
Δε μοιάζει με ευλογιά. Φαίνεται σαν υπερκεράτωση που έχει αρχίσει να απλώνεται σε όλα τα δάχτυλα και σε κάποια νύχια.
 
Να μαι κα παλι... Μετά από επαληψη των ποδιών του πουλιού με epithol 6 meres... Το πουλάκι πλέον δεν κάθεται στα κλαδάκια μόνο στο πάτο... Ποιος ο λόγος αυτος, δεν μαγκώνουν τα ποδαράκια του το κλαδί; Τώρα 2 μέρες δεν του βάζω epithol αλλα κάθεται στον πάτο.,
 
Να μαι κα παλι... Μετά από επαληψη των ποδιών του πουλιού με epithol 6 meres... Το πουλάκι πλέον δεν κάθεται στα κλαδάκια μόνο στο πάτο... Ποιος ο λόγος αυτος, δεν μαγκώνουν τα ποδαράκια του το κλαδί; Τώρα 2 μέρες δεν του βάζω epithol αλλα κάθεται στον πάτο.,
τα ποδια πως τα βλεπεις εχουν καλυτερευση;
μπορει να μην φταιει αυτο και να εχει κολησει αλλη αρρωστια, πως το βλεπεις ειναι ζωηρο;τρωι κανονικα;
ελεξε και τις κουτσουλιες του.
 
Back
Top