Γενικά Eφυγε το παπαγαλακι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
πριν λογο βγηκα στο μπαλκονι να δω τι κανουν τα πουλια κ ειδα την πορτα του μπατζι μου ανοιχτη και το παπαγαλακι αφαντο. Τα υπολοιπα πουλια ηταν στη θεση τους ευτυχως. Κοιταξα σε κηπους κ μπαλκονια και τιποτα.Αφησα την τροφη και το κλουβι του εξω. Το θεμα ειναι οτι το πηρα πριν λιγες μερες οποτς δεν με ειχε συνηθισει:/ επισης οταν ηταν μονο του ηταν λιγο νευρικο
Τι αλλο μπορω να κάνω;☹
 
Κρίμα, δυστυχώς τα παπαγαλάκια έχουν την ικανότητα να δραπετεύουν γι' αυτό θέλει προσοχή στις πιθανές διόδους διαφυγής, ταίστρες εξωτερικές, πορτάκια κτλ.
Τίποτα αυτό που έκανες, φαγητό και νερό στο μπαλκόνι και ρίξε μια ματιά τριγύρω μήπως το εντοπίσεις και αν έχεις φωτό βάλε σε τίποτα κολώνες μήπως κάποιος το βρήκε και το μάζεψε. Έστω να το κρατήσει και να σε πληροφορήσει ότι είναι καλά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
γιαννη εγω το ειχα ελαχιστο καιρο για να πεις οτι με εχει συνηθισει κ γιαυτο θα γυρισει:/
και δεν εχει ταιρι μονο του ηταν αλλα αφησα τα αλλα πουλια εξω με τα οποια τα πηγαινε καλα και κελαηδουσαν ολα μαζι
 
Το φιλαράκι μου το είχε 2 ευδομαδες αλλά είχε ταίρι βέβαια. Αλλα ποτέ δεν ξέρεις ασε την πόρτα του κλουβιου ανοιχτή και μπορεί να γυρίσει.
 
τι να πω μακαρι
παντως γυρω γυρω που εψαξα δεν το βρηκα πουθενα
 
Back
Top