Ασθένειες 'Eχει αίμα το ράμφος του budgie μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Giopant
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Giopant

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2020
Μηνύματα
239
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα παιδια έχω μια ερώτηση. Που λετε λοιπόν τα άφησα για λιγο μονα τους και βλεπω να εχει αυτο ο Ρος πανω απο το ραμφος του. Αιμα είναι?
[automerge]1609092081[/automerge]
Εχει φύγει το μισο δεν ξέρω μπορεί να λερωθηκε καπου.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20201227_195317.webp
    Screenshot_20201227_195317.webp
    49 KB · Προβολές: 42
  • Screenshot_20201227_195243.webp
    Screenshot_20201227_195243.webp
    30 KB · Προβολές: 41
Τελευταία επεξεργασία:
Δείχνει να έχει και μελανιά-ιες πάνω στο ράμφος εκτός απο το αίμα που βλέπεις στη βάση του χαλινού. Είτε κάπου σφηνώθηκε και το τραυμάτισε μόνος του ή του το έκανε το θηλυκό. Να την έχεις στο νου σου διότι μερικές φτάνουν να σκοτώσουν τα αρσενικά. Είναι το πιο δυναμικό απο τα δύο φύλα και στα θηλυκά μπάτζι στην αιχμαλωσία έχει παρατηρηθεί αρκετά το φαινόμενο αυτό.
 
@Φοίβος δηλαδη η πληγες και το αιμα θα φυγουν απο μονα τους ή πρεπει να κανω εγω κάτι
[automerge]1609139878[/automerge]
@Φοίβος δηλαδη η πληγες και το αιμα θα φυγουν απο μονα τους ή πρεπει να κανω εγω κάτι
Τωρα που πηρα σε εναν κτηνίατρο μου ειπε απλα να βαλω λίγο οξυζενέ σε μια μπαντονετα και να το περασω απο την πληγη
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@Φοίβος δηλαδη η πληγες και το αιμα θα φυγουν απο μονα τους ή πρεπει να κανω εγω κάτι
[automerge]1609139878[/automerge]

Τωρα που πηρα σε εναν κτηνίατρο μου ειπε απλα να βαλω λίγο οξυζενέ σε μια μπαντονετα και να το περασω απο την πληγη
Να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού...
Το θέμα δεν είναι οι τωρινές του πληγές αλλά η μεταξύ τους σχέση...Εκτός από συνεχή παρακολούθηση ίσως θα πρέπει να τα χωρίσεις (εγώ θα το έκανα σίγουρα!).
 
@Sissy θα τις ακολουθήσω αλλα αμα το τραυματισω? Επίσης δεν τσακώνονται συχνά για να τα χωρισω. Αμα τα χωρισω τα βαλω το θυμα ή τον θηχτη στο μικρότερο κλουβι που εχω. Τελος πως θα παει στο αλλο κλουβι? (το αλλο κλουβι είναι μικρό και τα παντα ειναι πλαστικά οπότε δεν ξέρω αν αξιζει)
 
Back
Top