Ασθένειες Eχει καποια ασθενεια τo lovebird μου;

ΘΕΜΗΣ

PB Member
Εγγραφή
24 Ιουν 2009
Μηνύματα
348
Πόλη
Ξάνθη
γεια σας πριν 2 μηνες αγορασα το δευτερο Lovebird μου παρατηρησα πως εχει κατεβασμενη την ουρα της συνεχεια... μηπως ειναι στρεσαρησμενη η εχει καποια ασθενεια;/ φενεται φοβησμενη... αν κι αν εχει κατι τι μπορω να κανω βοηθηστε με καθε συμβουλη χρησιμη ευχαριστω προκαταβολικα
 
Δηλαδη πως ειναι η κατεβασμενη ουρα; Σαν να ειναι αρρωστο; Οταν ανασαινει την ανεβοκατεβαζει; Εχεις παρατηρησει καποια σημαδια που μπορει να δειχνουν ασθενεια; Τρωει και κινειται κανονικα; Σε τι χωρο τα εχεις;

Βαλε μια φωτογραφια αν μπορεις. 😉
 
μονο η ουρα ειναι κατεβασμενη κατα τα αλλα δεν εχει κατι αλλο... μηπως φται το κλουβι;
 
Ακουμπαει η ουρα της στο κλουβι εκει που ειναι τοποθετημενες οι πατηθρες; Τι κλουβι εχεις;
 
εχω στρογκυλο κλουβι... εχει χορο με τις πατηθρες απλα παιρνει τη σταση οπως κουτσουλανε... και η ουρα του ειναι προς τα κατω και εχω ακουσει πως οταν γινει αυτο τα πουλια νιοθουν αβολα
 
ναι θα παρω τον σεπτεμβριο μαζευω απο τα χαρζτηλικια μου... Παραληλα ψαχνω και 1 καταληλο κλουβι...
 
Οταν το αγορασες το πουλακι ετσι ηταν;

Εαν το κλουβι ειναι αυτο που εχεις φωτο στο προφιλ σου τοτε ειναι παρα πολυ μικρο για τα πουλια και ακαταλληλο για ενα λογο παραπανω αφου ειναι και στρογγυλο. Διαλεξε ενα μεγαλο τετραγωνο η ορθογωνιο. 😉
 
πρεπει να ειναι παρα πολυ μεγαλο κλουβι; μπορειτε ν μου βαλετε μερικεσ φωτογραφιες για να παρω μια ιδεα;
 
το εχω διαβασει αυτο ευχαριστω παντως.. απλα θελω και αλλες συμβουλες.
 
δες και μια τις φωτογραφιες μου
επισης βγαλε το καθρεπτακι, δεν τους κανει καλο!
κε διαβασε οτι μπορεις στο φορουμ για τους παπαγαλους!
 
πρεπει να σας πω πως η φωτο ειναι πολυ παλια και το κλουβι δεν εχει καμια σχεση τωρα... εφησα μονο 2 πατηθρες και αλλα απαραιτητα...
 
εχουν χορο στο κλουβι απλα θελω να παρω τετραγωνο κλουβι γιατι αυτο ειναι εντελος ακαταλληλο μονο που το βλεπεις ψυχοπλακωνεσαι ενα κλουβι για κοκατιλ θα ειναι καλο για τα παπαγαλακια μου; Ενα τετειο μπορω να αγορασω. Για μεγαλυτερο δεν εχω χορο αλιως θα τα δωσω καπου αλλου που θα μπορουν να τα φροντισουν καλυτερα... εμενα το πρωτο μου Lovebird μου το δωσανε με αυτο το κλουβι και δεν ηξερα πως ειναι ακαταλληλο 1 στρογκυλο κλουβι παντως τα αγαπαω παρα πολυ αλλα αν δεν ειναι ευτυχισμενα μαζι μου...
 
γιατι να μην ειναι ευτιχισμενα μαζι σου, παρε οσο το δυνατον μεγαλυτερο κλουβι και ολα καλα θα πανε
 
θα παρω βεβαια αυτη τη φορα ειμαι πιο πρωσεκτικος γιατι θελω ο,τι καλυτερο για τα πουλακια μου... Ομως μηπως τα στρεσαρει η μετακομιση στην αρχη;
 
ειναι αρκετα μεγαλο για 2 πουλια;
μηπος το κανει οταν σε βλεπει μονο τοτες...
παρατιρισετα απο μακρια οταν δεν σε βλεπουνε
για να δεις πος φερετε
αυτο εκανα εγω για 20 λεπτα την ημερα ακινιτη μην με καταλαβουνε
μεχρι που με σινιθισανε
 
Το κλουβι παντως ειναι ακαταλληλο για τα πουλακια σου!Χρειαζονται ενα πιο ανετο κλουβακι για να μπορουν να πετανε και να ξεμουδιαζουν κιολας!
 
Back
Top